Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Twórca Terrarii chciałby porzucić tytuł, ale ten za dobrze się sprzedaje

Kolejna „ostatnia” aktualizacja.

Terraria miała już wiele aktualizacji, które określano mianem „ostatniej”. Teraz produkcja przygotowuje się do patcha 1.4.5, a twórca przyznaje, że gra sprzedaje się po prostu zbyt dobrze, by ją porzucić.

Andrew „Redigit” Spink - szef studia Re-Logic - porzucił niedawno Twitter na rzecz oficjalnego forum dyskusyjnego, a na odchodne zaoferował szereg detali na temat kultowej pozycji. „Po dwunastu latach gra nadal sprzedaje się jak ciepłe bułeczki - napisał. „Zapotrzebowanie jest tak duże, że trudno zająć się czymś innym”.

„Faktycznie to już patch 1.3 miał być tym ostatnim” - zgadza się Ted „Loki” Murphy, odpowiedzialny za strategię i marketing, w odpowiedzi na zapytanie serwisu PC Gamer. To aktualizacja z 2015 roku, z mnóstwem nowych przedmiotów, przeprojektowanymi NPC i tak dalej. „Ale później wpadliśmy na wszystkie te fajne pomysły. Nie mogliśmy na tym skończyć”.

Pięć lat później ukazała się łatka „Journey's End”, której sama nazwa - Koniec Podróży - sugeruje pewien koniec. Update zaczynał się skromnie, ale stanęło ostatecznie na czterdziestu stronach zmian i nowości (oraz kolejnych, mniejszych patchach).

Spink faktycznie myślał, że na tym zakończy, lecz w 2021 roku Terraria otrzymała steamową nagrodę Owoc Miłości, w której nagradzane są produkcje wydane jakiś czas temu, ale solidnie wspierane przez twórców. Twórca chciał podziękować fanom, a jak najlepiej to uczynić, jeśli nie kolejną łatką? Labor of Love wydano więc w 2022 roku.

Teraz czas na nadchodzącą aktualizację, która z całą pewnością będzie już tą ostateczną (być może). Mowa o patchu oznaczonym numerem 1.4.5, który powinien ukazać się jeszcze w tym roku. Nowości koncentrując się głównie na cross-overze z Dead Cells, inna popularną grą niezależną.

„Gra wydaje się być pełna i kompletna z punktu widzenia Re-Logic” - zapewnia Muprhy, zapytany o dalszą przyszłość. „W pewnym momencie odpowiednie będzie rozpoczęcie pracy nad drugim projektem”.

Ciekawe, czy tym razem faktycznie się uda. Takie same odczucia mieliśmy już wcześniej, więc nigdy nie mów nigdy” - dodaje. „Kiedy faktycznie Terraria dostanie ostatnią aktualizację? Tego nawet my nie możemy powiedzieć z całą pewnością”.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Terraria

Android, iOS, PS4, Xbox One, PS3, Xbox 360, PlayStation Vita, Nintendo Wii U, PC, Nintendo 3DS

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.
Komentarze