Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Tak wygląda widowiskowa walka Kazuyą w Tekken 8. Jest nowy gameplay

Czuć ducha starszych części serii.

W sieci pojawił się nowy materiał z Tekken 8, który przybliża charakter i styl walki Kazuyi Mishimy. Jest to jedna z silniejszych i najpopularniejszych postaci w całej serii.

Tekken przeszedł długą drogę od salonów gier, przez salony graczy aż po salony esportowych imprez. Po tylu latach ewolucji zdawałoby się, że ósma odsłona serii w niczym nie będzie przypominać starszych części, jednak w nowym materiale czuć ducha poprzedników. Być może to zasługa miejskiej areny, która budzi skojarzenia z ciekawszymi miejscówkami znanymi weteranom serii.

Kazuya w Tekkenie jest od samego początku i mogliśmy pokierować nim w niemal każdej części oprócz kultowej „trójki”. Najnowszy trailer skupia się wyłącznie na nim i jego nowych ruchach, przy czym trzeba zaznaczyć, że „Tekken Bad Boy” bije Jina, aż miło popatrzeć. Uwagę przyciąga też świetna grafika oraz charakterystyczny głos konferansjera zapowiadającego walkę.

Oglądanie ruchów Kazuyi daje sporo przyjemności - jego ciosy są agresywne, zuchwałe, precyzyjne i pełne siły, co doskonale podkreśla charakter tej postaci. Efektowne opóźnienia, pomysłowe kombinacje i możliwość przemiany w Devila wyglądają świetnie w trakcie walki. Ciekawe, jak wypadnie konfrontacja Kazuyi z powracającą z zaświatów dawną miłością - Jun Kazamą.

Już na pierwszy rzut oka widać, że Tekken 8 to jak najbardziej współczesna odsłona serii z mocnym naciskiem na grę rankingową i rozgrywki esportowe. Jaskrawe efekty trafień zdają się rzucać w oczy znacznie bardziej, niż w starszych odsłonach serii, jednak tylko podkreślają efekciarski nastrój i wygląda na to, że nie są zbyt rozpraszające. EWGF chyba jeszcze nigdy nie był tak widowiskowy.

Tekken 8 powstaje na Unreal Engine 5, a zagramy na PC, PS5 i Xbox Series X/S. Data premiery nie została dotąd ujawniona, jednak spekuluje się, że tytuł zadebiutuje jeszcze w tym roku. Gra wprowadzi kilka nowości, w tym system „Heat”, który ma oferować sporą dowolność dostosowania ruchów i taktyk oraz jeszcze bardziej nagradzać agresywny styl walki.

O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze