Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Szybka podróż w Hogwarts Legacy stała się odrobinę mniej irytująca

Choć wciąż rozszerza horyzonty.

Hogwarts Legacy otrzymało dużą aktualizację eliminującą szereg błędów na PC i konsolach. Okazuje się jednak, że opis łatki nie wymienia najważniejszego punktu. Twórcy po kryjomu zniwelowali gadatliwość Ignacii Wildsmith - płaskorzeźby będącej jednocześnie punktem szybkiej podróży.

Wynalazczyni proszku Fiuu stała się bohaterką nieskończonej liczby memów i złośliwych żartów. Powtarzalne kwestie dialogowe i częstotliwość ich wypowiadania sprawiły, że błyskawicznie zdobyła miano najbardziej irytującej postaci w Hogwarts Legacy. Pojawiły się nawet spekulacje, że Ignacia została specjalnie zaprojektowana w taki sposób, by zniechęcić graczy do nadużywania szybkiej podróży.

W końcu przyszła jednak pora na zmiany. „Dodaliśmy do gry nową funkcję, której nie znajdziecie w opisie zmian. Ograniczyliśmy częstotliwość wypowiadania kwestii dialogowych Ignacii Wildsmith. Podróż wciąż jest wygodniejsza dzięki proszkowi Fiuu, ale nie będziecie o tym już tyle słyszeć” - poinformował na Twitterze Chandler Wood, menadżer ds. społeczności Hogwarts Legacy.

Oczywiście sama łatka zawiera także masę pomniejszych poprawek. Ponownie skupiono się na rozwiązaniu problemów z wydajnością na wszystkich platformach. W oficjalnej liście zmian znajdziemy także wzmianki o poprawie animacji twarzy i przerywników filmowych. Usprawniono również ray tracing, elementy interfejsu i mechanikę latania na miotle.

Pisząc „wszystkie platformy” mamy na myśli PC oraz konsole PS5 i Xbox Series X/S. Przypomnijmy bowiem, że Hogwarts Legacy zaliczyło kolejne opóźnienie na urządzenia starszej generacji. Za nową datę premiery przyjęto 5 maja, mowa więc o ponad miesięcznej obsuwie. Debiut na Nintendo Switch wydaje się jak na razie niezagrożony - wciąż jest to 25 lipca.

O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.

Komentarze