Skip to main content

Szef EA obiecuje „bardzo ekscytujące” projekty od twórców Titanfall

Szczegółów nie podał.

Dyrektor generalny Electronic Arts - Andrew Wilson - zapewnia, że studio Respawn rozwija obecnie „bardzo ekscytujące” projekty. Nie podał niestety, o czym konkretnie mowa.

Menedżer pojawił się na konferencji organizowanej przez bank Goldman Sachs, gdzie - jak można się domyślać - nie brakowało pytań z bardziej finansowej perspektywy. EA kupiło opisywaną firmę w 2017 roku, za 455 milionów dolarów. To skromna kwota, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że samo Apex Legends wygenerowało 2 mld dol. przychodów w trzy lata na rynku.

- Nie prowadziliśmy zbyt wielu przejęć, może kilka - przyznał Wilson. - Zakup Respawn był być może jedną z najlepszych transakcji tego typu w całej branży. To wspaniały zespół, który wygenerował wielką wartość: dla nas, dla naszych udziałowców i z całą pewności dla naszych globalnych społeczności graczy, w Apex i serii Jedi.

- I jak można sobie wyobrazić, w Respawn dzieją się rzeczy, które są dla nas bardzo ekscytujące. Nie zamierzamy o nich rozmawiać, ale są bardzo ekscytujące, biorąc pod uwagę jakość tego zespołu - dodał dyrektor generalny, cytowany przez VGC.

Fani dorobku studia marzenia skierują zapewne od razu w kierunku Titanfall 3, lecz debiut tej produkcji nadal wydaje się być bardzo wątpliwy, właśnie z biznesowego punktu widzenia. EA z całą pewnością nie chciałaby bowiem „rozwadniać” bazy odbiorców skupionych na Apex Legends.

To nie muszą być do końca złe informacje, ponieważ były reżyser Titanfall i Titanfall 2 - Steve Fukuda - zajmuje się za to całkiem nową licencją, razem z małym zespołem. Szef Respawn - Vince Zampella - ujawnił ten fakt w maju. „Celem jest znalezienie frajdy w czymś nowym” - wyjaśnił.

Najbardziej prawdopodobne jest, że większość studia zajmuje się trzecią częścią cyklu Jedi. Niczego jeszcze oficjalnie nie potwierdzone, lecz dwie poprzednie odsłony cieszyły się znaczną popularnością, a ich reżyser - Stig Asmussen - już w przeszłości zapewniał, że ma nadzieję stworzyć trylogię.

Co więcej, Respawn rozwija - lub wspomaga rozwój - co najmniej dwóch kolejnych gier w uniwersum Star Wars. Jedna to strzelanka w perspektywie pierwszej osoby, pieczę nad którą sprawuje współtwórca serii Medal of Honor, Peter Hirschmann. Drugi projekt to strategia od Bit Reactor, złożonego z weteranów XCOM oraz Civilization.

Zobacz także