Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Studio twórców Fable straciło dyrektora kreatywnego

Gary Carr opuszcza Lionhead.

Gary Carr - wieloletni pracownik i dyrektor kreatywny studia Lionhead - postanowił opuścić firmę w poszukiwaniu nowych wyzwań.

W ostatnich latach deweloper nadzorował mały, kilkuosobowy zespół twórców, zajmujący się eksperymentalnymi projektami z różnych gatunków, jak skasowane InkQuest.

„Możemy potwierdzić, że Gary Carr, który był ważną postacią podczas prac nad Fable: The Journey, Milo & Kate i The Movies, nie jest już częścią Lionhead Studios” - napisano w oświadczeniu dla serwisu Gamespot.

„Pozostajemy skoncentrowani na rozwoju Fable Legends i nie mamy nic więcej do ogłoszenia. Życzymy Gary'emu wszystkiego najlepszego w przyszłości.”

Carr najprawdopodobniej założy teraz własne, niezależne studio. Producent dołączył do Bullfrog Productions w 1989 roku, opuszczając je przed przejęciem przez EA w 1995 roku. Do Lionhead przeszedł w 2003 r., by w 2012 r. przejąć obowiązki Petera Molyneux.

Masz wolną chwilkę? Zobacz także:

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze