Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Strzelanka XCOM to teraz taktyczne TPP - The Bureau: XCOM Declassified

Jest zwiastun i pierwsze screenshoty. Premiera 23 sierpnia na PC, X360 i PS3.

Strzelanka XCOM, o której niedawno pisaliśmy, przeszła zapowiadane zmiany. Tytuł gry to teraz The Bureau: XCOM Declassified, a gracz nie strzela już samotnie do kosmitów, lecz dowodzi całym oddziałem, w widoku z perspektywy trzeciej osoby.

Akcja rozgrywa się w 1962 roku podczas kadencji prezydenta Kennedy'ego i opowiada historię powstania organizacji XCOM, której nowoczesną formą dowodziliśmy w zeszłym roku w turowej strategii XCOM: Enemy Unknown.

Nie zmieniono postaci głównego bohatera. William Carter nadal pojawia się na miejscu akcji, by poradzić sobie z wczesną fazą inwazji obcych. Nadal kluczowe będzie gromadzenie surowców, rozwój technologii i podopiecznych żołnierzy w siedzibie inicjatywy XCOM. Raz utracone jednostki nie powrócą w kolejnej misji - a zasób sił ludzkich jest ograniczony i powoli się wyczerpuje, co wymusza ostrożną i taktyczną rozgrywkę.

- Staramy się sprawić, by rozgrywka była bardzo taktyczna, by wymagała od gracza umiejętności - mówi Morgan Gray, dyrektor kreatywny w 2K Marin podczas wywiadu z serwisem Polygon. - Jak w klasycznym XCOM, to nie jest walka w stylu Rambo. Trzeba wykorzystać umysł, zespół i dostępną technologię. Stworzyć odpowiedni plan i go zrealizować - dodaje

.

Podobnie jak w strategii turowej, misje wybieramy na mapie świata - dostępne będą zadania fabularne i misje poboczne. Jednak już podczas akcji rozkazy żołnierzom wydajemy w czasie rzeczywistym. Przegląd sytuacji na polu walki ułatwia właśnie widok zza pleców bohaterów oraz interfejs „Battle Focus”. Twórcy skupiają się jedynie na kampanii dla pojedycznego gracza i nie przewidują trybów sieciowych.

The Bureau: XCOM Declassified ukaże się 23 sierpnia na PC, X360 i PS3.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

The Bureau: XCOM Declassified

PS3, Xbox 360, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.
Komentarze