Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Strzelanka XCOM „ewoluowała” - potwierdza 2K; wkrótce ponowna zapowiedź gry

Nazwę zmieniono na The Bureau?

Ogłoszona trzy lata temu strzelanka w świecie XCOM „ewoluowała” - potwierdził wydawca, firma 2K Games. Prezentacja „odświeżonej” wizji studia 2K Marin nastąpi w najbliższych dniach, prawdopodobnie 26 kwietnia.

Grę przemianowano podobno na The Bureau. Taktyczna strzelanka, stawiająca na rozgrywkę drużynową przeszła spore zmiany od ostatniej prezentacji na targach E3 w 2011 roku.

„Ciepło przyjęta strategia turowa studia Firaxis na nowo wskrzesiła klasyczną serię” - napisano na oficjalnej stronie 2K. „Wydaje nam się, że nadszedł odpowiedni moment na zaoferowanie nowych doświadczeń w świecie XCOM.”

„Kultura pracy w 2K pozwala producentom na swobodę, dopracowywanie swojej wizji i eksplorację nowych pomysłów, by dostarczyć graczom jak najlepsze doświadczenia. Poprzez taki właśnie proces, 2K Marin dopracowało koncepcję i w rezultacie otrzymamy dramatyczną, fabularną opowieść w świecie XCOM.”

W październiku 2012 roku sugerowano, że strzelanka XCOM przerodziła się w taktyczną grę akcji, w której sterujemy całymi drużynami w perspektywie TPP. Planowano premierę na PS3 i X360. Pytano wtedy graczy, czy są skłonni zapłacić pełną cenę, czy też woleliby tańszą produkcję, rozprowadzają w usługach cyfrowych.

Strzelankę XCOM po raz pierwszy zaprezentowano na targach E3 w 2010 roku, jednak datę premiery wkrótce przesunięto. Prace nad grą przekazano studiu 2K Marin, opisywanym jako „ludzie odpowiedzialni za BioShock 2”.

XCOM: Enemy Unknown, turowa strategia nawiązująca do korzeni serii, ukazała się w zeszłym roku za sprawą studia Firaxis i została ciepło przyjęta przez krytyków i graczy.

The Bureau

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

The Bureau: XCOM Declassified

PS3, Xbox 360, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze