Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Zwolnienia w 2K Marin

Studio twórców The Bureau: XCOM Declassified zostanie zamknięte?

„Duża liczba” pracowników studia 2K Marin, odpowiedzialnego ostatnio za The Bureau: XCOM Declassified, została zwolniona - informuje serwis Polygon, powołując się na źródła zaznajomione ze sprawą.

Jedna z cytowanych osób stwierdziła podobno, ze „stuprocentową pewnością”, że studio z oddziałami w Kalifornii i Australii zostanie zamknięte.

Część deweloperów przejdzie do nowego studia 2K, formowanego w okolicach San Francisco przez Roda Fergussona, byłego producenta BioShock Infinite.

„Możemy potwierdzić, że w 2K Marin doszło do redukcji zatrudnienia” - informuje przedstawiciel wydawcy. „Choć takie decyzje nie są łatwe, regularnie oceniamy nasze wysiłki deweloperskie i przenosimy kreatywne środki. Nasz cel pozostaje niezmieniony: tworzenie światowej klasy gier.”

Taktyczna strzelanka The Bureau: XCOM Declassified ukazała się w sierpniu tego roku. Wcześniej 2K Marin odpowiadało także za prace nad BioShock 2 i wspomagało Irrational Games przy BioShock i BioShock Infinite. Studio powstało w 2007 roku, a trzy lata później zostało połączone z 2K Australia.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze