Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Oficjalna strona internetowa i trailery strzelanki XCOM zniknęły z sieci

2K Games rezygnuje z produkcji?

Strzelanka w świecie XCOM, którą planowało wydać 2K Games, może nie ukazać się w najbliższym czasie. Z Internetu usunięto oficjalną stronę gry, a z serwisu YouTube zniknęły dwa opublikowane dotychczas trailery.

Jeden z niewielu screenów strzelanki XCOM

Tytuł po raz pierwszy zaprezentowano w 2010 roku, a premierę pierwotnie planowano na marzec 2012 roku. Jeszcze w lutym przedstawiciel 2K mówił podczas konferencji dla inwestorów, że prace nadal trwają.

Według innych nieoficjalnych informacji, koncept gry zmieniono ze strzelanki FPS na akcję drużynową, zaprezentowaną z perspektywy trzeciej osoby. Pod koniec marca serwis Kotaku informował także, że 2K zarejestrowało domeny internetowe, m.in. thebureau-game.com i whathappenedin62.com. Akcja nowego XCOM miała rozgrywać się właśnie w 1962 roku, podczas inwazji obcych. Być może, wydawca zmienił po prostu nazwę produkcji.

Poproszone przez Polygon o wypowiedź na ten temat, 2K stwierdziło jedynie, że „nie ma komentarza na temat usunięcia strony”.

Opis przejścia gry, misje specjalne i sekrety. The Bureau: XCOM Declassified - Poradnik.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze