Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Strzelanka Call of Duty: WW2 otrzyma polski dubbing

W obsadzie Józef Pawłowski.

Call of Duty: WW2 - wzorem ubiegłorocznej części cyklu - ukaże się w naszym kraju w wersji z polskim dubbingiem, o czym poinformowała firma CDP, która odpowiada za wydanie tytułu w Polsce.

Głównemu bohaterowi gry - Ronaldowi Danielsowi o pseudonimie Red - głos podłoży Józef Pawłowski. To aktor z młodego pokolenia, znany między innymi z ról w filmach „Miasto 44” i „Jack Strong” oraz serialu „Belfer”.

Józef Pawłowski we własnej osobie

W obsadzie jest również Marcel Sabat, który na swoim koncie ma występy w takich produkcjach, jak „Prawdziwe zbrodnie”, „Komisja morderstw” czy „Kamienie na szaniec”. Mężczyzna wcieli się w rolę Roberta Zussmana - najlepszego przyjaciela Danielsa.

- Wcielenie się w Ronalda „Reda” Danielsa w Call of Duty: WW2 pozwoliło mi naprawdę sprawdzić się i doświadczyć unikatowej narracji gry w wyjątkowy sposób. Red wiele przeżywa w trakcie opowiadanej historii, przez co i ja musiałem się wykazać - stwierdził Pawłowski w rozesłanej do mediów informacji prasowej.

- Naprawdę doceniam to doświadczenie - niesamowicie jest stać się częścią tak znanej, uwielbianej marki. Zdecydowanie zrobiłbym to ponownie, jeśli nadarzy się okazja - dodał Sabat.

Na razie nieznane są nazwiska pozostałych aktorów, których usłyszymy w produkcji. Przedstawiciele CDP obiecują jednak, że w najbliższych tygodniach ujawnią kolejne szczegóły na temat obsady polskiego dubbingu w Call of Duty: WW2.

Warto zaznaczyć, że przykładowe kwestie wypowiadane przez rodzimych aktorów można usłyszeć w opublikowanym kilka tygodni temu zwiastunie gry.

Kampania fabularna tytułu opowie o losach oddziału, którego członkami są Ronald Daniels i Robert Zussman. Grupa wchodzi w skład 1. Dywizji Piechoty armii Stanów Zjednoczonych.

Żołnierze wezmą udział w starciach toczonych w różnych rejonach Europy podczas II wojny światowej. Najpierw wylądują w Normandii, by później dotrzeć do Francji, Belgii, a także Niemiec.

Pojawią się również misje, w ramach których gracze wcielą się w trzy inne, poboczne postacie - członkinię francuskiego ruchu oporu, pilota brytyjskich sił powietrznych oraz dowódcę czołgu.

Twórcy przywiązują dużą wagę do odwzorowania realiów historycznych. Około dwóch lat spędzono na analizowaniu, skanowaniu i przenoszeniu do silnika graficznego mundurów, pojazdów i broni z okresu II wojny światowej.

Nowa odsłona serii to powrót do korzeni nie tylko pod względem tematyki. Deweloperzy postanowili zmniejszyć tempo - choćby przez ograniczenie możliwości sprintu. W kampanii zabraknie też automatycznej regeneracji zdrowia.

W pełnej wersji - poza trybem fabularnym i rywalizacją multiplayer - pojawi się również ceniony przez fanów serii tryb Zombie. Tym razem projektanci stawiają na mroczny klimat, a nawet elementy kooperacyjnego horroru.

Call of Duty: WW2 debiutuje 3 listopada na PC, PS4 i Xbox One.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze