Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Steam wprowadza kolekcjonerskie karty

AKTUALIZACJA: Jutro koniec testów.

Aktualizacja: Valve poinformowało, że system kolekcjonerskich kart dostępny będzie dla wszystkich użytkowników Steama od jutra, 26 czerwca, od godziny 20.

Zebrane karty możemy wymieniać na kupony i wirtualne przedmioty. W profilach użytkowników pojawią się także poziomy doświadczenia.

John Cook z Valve dodał także, że wprowadzenie systemu kart w ostatecznej postaci dla wszystkich użytkowników to kolejny krok na drodze do letniej promocji na Steamie, która powinna rozpocząć się już wkrótce.

*

Oryginalna wiadomość: Valve rozbudowało system dystrybucji cyfrowej Steam o kolejną opcję - kolekcję wirtualnych kart, które zdobywamy podczas gry. Po skompletowaniu całego zestawu, możemy go wymienić na kupony promocyjne, odznaki, tła dla profilów czy emotikonki.

System przypomina osiągnięcia czy trofea, ale z możliwością wymieniania się z innymi graczami i bardziej „namacalnymi” nagrodami. Wirtualne karty weszły właśnie w fazę beta i można je odblokować podczas gry w Don't Starve, Dota 2, Counter-Strike: Global Offensive, Team Fortress 2, Portal 2 oraz Half-Life 2. Valve obiecuje, że oferta zostanie rozszerzona o kolejne tytuły.

Połowę z dostępnych kart odblokujemy podczas gry, resztę zdobędziemy wymieniając się z innymi użytkownikami, co ma zachęcić do interakcji i tworzenia społeczności.

Dostęp do testów i więcej informacji można znaleźć w dziale z najczęściej zadawanymi pytaniami.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze