Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Steam w końcu pozwoli podejrzeć rozmiar gry przed instalacją

Na razie w wersji beta.

Najnowsza aktualizacja aplikacji Steam wprowadza opcję, na którą użytkownicy czekali od lat - możliwość podejrzenia, ile miejsca na dysku będzie potrzebowała gra.

Dotychczas gracze mogli oczywiście zdobyć taką wiedzę, ale sposób był dość mało intuicyjny i szybki: wymagał faktycznego rozpoczęcia instalacji.

Bo trójkę mamy na GOGu, a Wiedźmin musi być

Teraz informacje o wymaganej liczbie megabajtów czy gigabajtów znajdują się zaraz obok przycisku instalacji, na karcie każdej z gier w bibliotece gracza.

Nowa opcja dostępna jest na razie dla użytkowników korzystających ze Steama w - dostępnej dla wszystkich zainteresowanych - wersji beta, lecz wkrótce trafi zapewne do „pełnej wersji” aplikacji.

Gracze spekulują, że to część zmian przygotowywanych z myślą o urządzeniu Steam Deck, debiutującym pod koniec miesiąca. Być może aktualizacja zostanie szerzej wprowadzona właśnie w tym okresie.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze