Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Steam Deck ma datę premiery

Nieco rozciągniętą w czasie.

Valve zapowiedziało, że proces wysyłki urządzeń Steam Deck rozpocznie się 25 lutego. Pierwsze egzemplarze powędrują do zamawiających trzy dni później.

25 lutego, zaraz po godzinie 19:00 polskiego czasu, firma prześle do posiadaczy rezerwacji pierwszą partię e-maili z zaproszeniem do potwierdzenia zamówień. Klienci będą mieli 3 dni (72 godziny) od czasu otrzymania wiadomości na potwierdzenie zakupu.

W przeciwnym wypadku rezerwacja zostanie przekazana kolejnej osobie w kolejce. Po tym okresie - 28 lutego - pierwsze egzemplarzy trafią na pocztę. „Planujemy wysyłać nową partię e-maili z zaproszeniami co tydzień” - wyjaśnia Valve.

Możemy zamówić wyłącznie model, na który złożyliśmy rezerwację, a wcześniejsza zaliczka zostanie odjęta od ostatecznej ceny.

W przeszłości zakładano, że część kupujących otrzyma Steam Deck jeszcze w ubiegłym roku, ale na przeszkodzie stanął - jakże by inaczej - kryzys na rynku części.

Co z osobami, które nie złożyły rezerwacji zaraz po ogłoszeniu sprzętu? Teraz na oficjalnej stronie w sklepie widnieje już napis „oczekiwana data możliwości złożenia zamówienia: po 2. kwartale 2022 roku”. Trzeba więc czekać do lata.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze