Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Steam utrudnia zmianę regionu, by uniemożliwić tańsze zakupy

Walka z transakcjami w innych walutach.

Valve wprowadziło na Steamie nowy sposób walki ze zmianą regionu w celu tańszego kupowania gier. Od teraz wszystkie transakcje muszą być przeprowadzane za pomocą metody płatności właściwej dla regionu użytkownika.

Ceny gier na słynnej platformie dystrybucji cyfrowej różnią się w zależności od państwa lub obszaru, co w teorii miało dostosować koszt produkcji do sytuacji ekonomicznej danego kraju - przykładowo w Rosji tytuły są zazwyczaj tańsze niż w Europie Zachodniej.

Część użytkowników używa jednak VPN w celu ukrycia swojej prawdziwej lokalizacji (poprzez numer IP), a następnie zmienia region na Steamie, by nabyć dany tytuł - na przykład - w rublach, często wydając mniej pieniędzy.

Teraz jednak wszystkie zakupy muszą być realizowane za pomocą metody płatności dostępnej w kraju użytkownika. Region można nadal zmodyfikować w ustawieniach konta, ale wymagana jest weryfikacja za pomocą płatności przypisanej do państwa, w którym mieszkamy.

Tańsze zakupy na Steamie będą utrudnione

Nie pomoże więc ukrywanie lokalizacji za pomocą VPN, ponieważ, jeżeli zechcemy kupić grę w rosyjskim Steamie, będziemy musieli uiścić opłatę za pomocą karty płatniczej, która jest zarejestrowana na adres w Rosji.

Nie brakuje jednak krytyków nowego rozwiązania. Niektórzy zwracają uwagę, że wprowadzony system wyklucza graczy z krajów, których metody płatności nie są dostępne na platformie Valve.

Źródło: Steam

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze