Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Steam otrzyma program lojalnościowy z nagrodami - wynika z kodu platformy

Pojawią się rabaty na gry?

Pavel Djundik, który jest twórcą Steam Database - strony gromadzącej informacje o najpopularniejszej platformie dystrybucji cyfrowej - twierdzi, że w kodzie sklepu Valve znalazł wzmianki o programie lojalnościowym.

Internauta natrafił podobno na informacje o systemie, w ramach którego użytkownicy mieliby gromadzić specjalne punkty. Nie jest jednak na razie jasne, w jaki sposób gracze mieliby je zdobywać.

„Rozwiązanie obejmuje też nagrody w formie [wirtualnych - red.] przedmiotów, wymianę punktów na podniesienie poziomu odznaki, a prawdopodobnie także obniżki cen gier” - napisał Djundik na Twitterze.

Warto zaznaczyć, że program lojalnościowy nie byłby dla Steama niczym nowym. W przeszłości Valve przy okazji dużych wyprzedaży pozwalało gromadzić punkty, które wydawane były później na przykład na rabaty - niewykluczone, że pomysł postanowiono rozszerzyć.

Steam jest regularnie rozbudowywany

Co ciekawe, Djundik w kodzie sklepu znalazł też wzmiankę o dodatkowych reakcjach na recenzje innych użytkowników. Do dotychczasowych „tak”, „nie” i „zabawna” miałyby dołączyć „Deep Thoughts” (refleksyjna), „Heartwarming” (ciepła), „Hilarious” (wesoła), „Hot Take” (prowokacyjna), „Poetry” (poezja) i „Hefpful” (pomocna).

Poprzednio: Cyfrowy sklep PS Store wyłączony w Chinach

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze