Skip to main content

Starfield - czy to symulator

Jak realistyczna jest gra.

Starfield jest pozycją, która interesuje wielu fanów kosmicznych gier pokroju Elite: Dangerous czy Star Citizen. Czy miłośnicy bardziej realistycznej rozgrywki znajdą tu coś dla siebie?

Trudno powiedzieć, ale jedno jest pewne - Starfield nie jest symulatorem, choć posiada pewne elementy symulacji. W pierwszej kolejności jest to gra RPG, w której najważniejsze są: fabuła, eksploracja i odgrywanie roli.

O ile pozycje takie jak Elite: Dangerous oferują możliwie wierną symulację przestrzeni kosmicznej, o tyle Starfield nastawione jest przede wszystkim na przezywanie przygody. Niewykluczone, że w grze Bethesdy pojawią się mechaniki związane z przetrwaniem (jedzenie, picie, choroby), cykl dobowy oraz zmienne warunki pogodowe, o tyle estetyka bierze pierwszeństwo nad wierną symulacją.

Także loty kosmiczne i model sterowania statkami będzie nieco prostszy i bardziej zręcznościowy niż w wymienionych wyżej tytułach. Należy jednak wyraźnie zaznaczyć, że Starfield będzie wspierać mody, a co za tym idzie - otrzymamy możliwość dostosowania rozgrywki pod własne preferencje dzięki dziełom społeczności.

Z pewnością powstaną modyfikacje dodające wiele realistycznych i symulacyjnych mechanik, jak miało to miejsce wcześniej w przypadku Skyrim czy Fallout 4. Innymi słowy - choć Starfield nie jest symulatorem, to będzie możliwość zrobić z tej gry symulator.

Zobacz także:

Starfield - czy będą mody

Starfield - pojazdy, czy są łaziki i auta

Zobacz także