Skip to main content

Starfield - pojazdy, czy są łaziki i auta

Sposoby przemieszczania się po lądzie i na wodzie.

Gry z otwartym światem, do jakich należy też Starfield, oferują zwykle wiele środków transportu, jakimi można przemierzać rozległe tereny. Dotyczy to także innych produkcji osadzonych w kosmosie jak Elite: Dangerous czy Star Citizen. Czy w nowej grze Bethesdy znajdziemy pojazdy inne niż statki kosmiczne?

Deweloperzy potwierdzili, że w grze nie będzie możliwości eksploracji powierzchni planet z użyciem pojazdów. Gracz będzie musiał polegać na własnych nogach oraz plecaku rakietowym, będącym standardowym wyposażeniem jego kombinezonu kosmicznego.

Tytuł umożliwi natomiast swobodne poruszanie się w przestrzeni kosmicznej za sterami naszego statku, jak również wykorzystanie go do walki z gwiezdnymi piratami oraz innymi zagrożeniami. Proces lądowania na planecie będzie jednak zautomatyzowany, po wybraniu jednego z kilku dostępnych lądowisk.

W grze natrafimy również na wraki pojazdów z zakończonej na dwie dekady przed akcją gry wielkiej wojny. Być może moderzy wezmą sprawy w swoje ręce, przerabiając modele wraków i czyniąc z nich w pełni sprawne pojazdy.

Zobacz także:

SStarfield - czy są towarzysze i romanse

Starfield - czy jest otwarty świat, open world

Read this next