Skip to main content

Starfield dostanie jeszcze jeden duży dodatek. Bethesda szykuje nowości na kolejny rok

Niewykluczone, że będą też kolejne.

Todd Howard - szef Bethesda Game Studios - udzielił obszernego wywiadu, w którym opowiedział m.in. o planach rozwoju Starfield. Twórcy szykują sporo nowości na przyszły rok, w tym drugi dodatek fabularny.

Szczegóły i potencjalny termin premiery nie są jeszcze znane, ale Howard zapewnia, że rozszerzenie powinno zadebiutować w przyszłym roku. Na pytanie o to, czy duże dodatki będą ukazywać się w corocznych odstępach, odpowiedział dosyć optymistycznie.

- Powiedziałbym, że tak. Mniej więcej w ten sposób. Ale jak długo to potrwa? Miejmy nadzieję, że bardzo długo. Planujemy wydać kolejny [po Shattered Space - dop. red.], więc tak, będzie jeszcze jeden - mówił w rozmowie z kanałem MrMattyPlays.

Bethesda zamierza kontynuować wydawanie kolejnych aktualizacji przez kolejny rok, ale na większe dostawy nowości trzeba będzie poczekać dłużej. Plan publikowania patchy w regularnych, 6-tygodniowych odstępach przestanie być w pewnym momencie aktualny.

Zobacz na YouTube

Howard powiedział też co nieco o potwierdzonym już dodatku Shattered Space, który ma zadebiutować jesienią tego roku. Skala nowości i zmian będzie przybliżona do rozszerzenia Far Harbor z Fallouta 4. Oznacza to, że powinniśmy liczyć na około 15 kolejnych godzin rozgrywki.

Wedle ujawnionych do tej pory informacji, najważniejszym elementem fabuły Shattered Space będzie Va'ruun, czyli kult czczący Wielkiego Węża. Z tą frakcją mogliśmy mieć już do czynienia w „podstawce”, ale wygląda na to, że teraz trafimy w jej samo serce.

Konkretna data premiery dodatku pozostaje tajemnicą. Wciąż nie wiemy także, kiedy ukaże się duża aktualizacja, która ma wprowadzić do gry pojazdy. Na pocieszenie dostaliśmy jednak dostęp do zawartości przygotowanej przez deweloperów i społeczność Creation Kit, która już zdążyła wywołać nieco kontrowersji.

Zobacz także