Skip to main content

Starfield - czy będą mody

Dzieła społeczności.

Praktycznie każda gra Bethesdy może pochwalić się długowiecznością i niemal nieskończoną grywalnością dzięki modyfikacjom, jakie przygotowują fani. Skyrim i Fallout 4 mogą poszczycić się także dostępnością modów na konsolach. Czy Starfield również podąży tą ścieżką?

Tak, to więcej, niż pewne. Twórcy od początku tworzą grę z myślą o modach i chcą maksymalnie ułatwić społeczności ich tworzenie oraz pobieranie. Prawdopodobnie krótko po premierze gry udostępniony zostanie Starfield Creation Kit, czyli darmowe i oficjalne narzędzia moderskie, przy pomocy których utalentowani gracze będą mogli zmieniać i dodawać do gry, co tylko przyjdzie im do głów. Bardzo możliwe jest, że mody będą dostępne od premiery także na konsolach.

Choć nie mówi się o tym głośno, to mody mogą być jedną z głównych przyczyn, dla których twórcy nie zdecydowali się na zmianę silnika gry, pozostając przy nieco zmodernizowanym Creation Engine, który od lat dobrze znany jest moderom. Zmiana silnika utrudniłaby tworzenie modów, co z pewnością odbiłoby się na popularności gry w nadchodzących latach.

Zobacz także:

Starfield - czy jest crafting, tworzenie przedmiotów

Starfield - gatunek: RPG czy FPS

Zobacz także