Skip to main content

„Coś dużego” zmierza do Starfield. Gracze oczekują sporej aktualizacji

A może to dodatek?

„Coś dużego” dzieje się podobno „za kulisami” Starfield, co gracze wydedukowali na bazie liczby zmian, jakie wprowadzane są ostatnio do produkcji na Steamie.

Dane na ten temat zbiera serwis SteamDB, a fani zauważyli, że w samym maju gra doczekała się większej liczby modyfikacji niż w marcu i kwietniu łącznie.

„Nie ma sensu próbować rozszyfrować dzienników zmian na Steamdb, ale jedno jest pewne: gdy zmian jest sporo, nadchodzi coś dużego” - komentuje jeden z graczy w serwisie Reddit. „W ciągu ostatniego tygodnia (i ogólnie od 1 maja) wprowadzono więcej zmian niż kiedykolwiek od premiery, czasami ponad dziesięć dziennie”.

W planach na przyszłe aktualizacje są między innymi pojazdy lądoweZobacz na YouTube

Jak można się domyślać, nie brakuje spekulacji na temat tego, co może szykować Bethesda. Studio ma w planach choćby rozszerzenie dla gry i część komentujących ma nadzieję, że dodatek zobaczymy już na niedzielnym pokazie Microsoftu. Być może od razu z premierą?

Są też mniej radykalne pomysły, jak kolejna duża aktualizacja. Jedna ze znalezionych na SteamDB linii kodu mówi coś o „ct_beta_verifiedcreator”, więc jedna z teorii zakłada, że doczekamy się premiery oficjalnych narzędzi do tworzenia modów (nie brakuje głosów, że będzie to kolejna próba wskrzeszenia pomysłu na płatne modyfikacje).

Na konkrety musimy poczekać. Xbox Showcase rozpocznie się 9 czerwca o godzinie 19:00. Ostatnia aktualizacja Starfield - ta z maja - jest już dostępna, wprowadzając między innymi rozbudowane mapy, a także tryb grafiki celujący w 60 FPS na Xbox Series X.

Zobacz także