Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

StarCraft 2: Legacy of the Void - premiera 10 listopada

Jest też efektowne intro.

Zgodnie z zapowiedziami, Blizzard ujawnił podczas krakowskich finałów World Championship Series, że premiera StarCraft 2: Legacy of the Void została ustalona na 10 listopada.

Stary Artanis, a może

Legacy of the Void to ostatnia część trylogii rozpoczętej w 2010 roku przez Wings of Liberty. Kampania w najnowszej odsłonie serii przedstawi opowieść z punktu widzenia protossów.

Jako sam Artanis pokierujemy tą rasą, starając się zjednoczyć rozproszone plemiona, odnaleźć zapomnianą technologię i stawić czoła wspólnemu wrogowi.

„Udało się zgromadzić olbrzymią flotę - Złotą Armadę - i szykujemy się do odbicia Aiuru. Jednak w tym samym czasie w sektorze Koprulu objawia się pradawne zło - Amon - które zagraża przyszłości wszechświata. Tylko ty jesteś w stanie zjednoczyć frakcje protosów i pokonać siły ciemności, zanim pochłoną życie w galaktyce” - czytamy w opisie fabuły.

Nie zabraknie dobrze znanych postaci, takich jak Zeratul, Kerrigan i Raynor. Kluczową rolę odegra Włócznia Aduna, czyli nasz okręt flagowy - gracze będą mogli skorzystać z jego uzbrojenia, bombardując armie przeciwnika z orbity.

Prolog trybu fabularnego - zatytułowany Szepty o Zagładzie - jest od jakiegoś czasu dostępny dla wszystkich, którzy zdecydują się na zakup gry przed premierą.

Wprowadzenie będzie także dostępne za darmo w późniejszym terminie. Składa się z trzech misji, które połączą wydarzenia Heart of the Swarm z najnowszą odsłoną trylogii StarCrafta 2.

Od kwietnia trwają testy beta trybu sieciowego - więcej szczegółów znaleźć można w naszych wrażeniach z kilku potyczek. Legacy of the Void dostępne będzie jako samodzielny dodatek, bez konieczności posiadania Wings of Liberty czy Heart of the Swarm.

W planach jest także tryb wieloosobowy Archont, w którym dwójka graczy będzie w kooperacji kontrolować jedną bazę i armię. Wszystkie trzy strony konfliktu dostaną też nowe jednostki.

Tymczasem 10 listopada zapowiada się na całkiem interesujący dzień, z debiutami nie tylko najnowszego StarCrafta, ale także Fallout 4 i Rise of the Tomb Raider.

Poniżej efektowne intro Legacy of the Void, równiż w polskiej wersji:

Zobacz na YouTube
Zobacz na YouTube

Nudzisz się? Zobacz także:

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule
See 1 more

StarCraft II: Wings Of Liberty

Video Game

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.
Komentarze