Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Star Wars: The Rise of Skywalker - pierwszy zwiastun nowego epizodu sagi

Premiera w grudniu.

Na wydarzeniu Star Wars Celebration opublikowano pierwszy zwiastun dziewiątego epizodu „Gwiezdnych wojen” i ujawniono informacje na temat filmu. Nowa część sagi ukaże się pod nazwą Star Wars: The Rise of Skywalker. Premiera w grudniu.

Akcję osadzono jakiś czas po wydarzeniach z poprzedniej odsłony słynnego cyklu. Rozbity Ruch Oporu walczy o przetrwanie, uciekając przed Najwyższym Porządkiem - organizacją, nad którą kontrolę przejął Ben Solo, znany też jako Kylo Ren.

Zaprezentowany zwiastun prezentuje między innymi Rey, która uzbrojona w miecz świetlny stara się uciec przed myśliwcem Kylo. W innych scenach ten drugi ściera się z przeciwnikami, a także tworzy nowy hełm.

To nie wszystko, ponieważ końcówka materiału sugeruje, że powróci uznany za zmarłego Imperator Palpatine - trailer wieńczy złowieszczy śmiech władcy Imperium. Ponadto na konferencji w trakcie Star Wars pojawił się aktor wcielający w złoczyńcę, Ian McDiarmid.

Reżyserem dziewiątego epizodu „Gwiezdnych wojen” jest J.J. Abrams, który stworzył również „Przebudzenie Mocy”. Filmowiec odpowiadał również za scenariusz, choć w napisaniu historii pomagał mu Chris Terrio.

W filmie powróci oczywiście Finn

Star Wars: Will of the Force na ekrany polskich kin powinno wejść 19 grudnia bieżącego roku. Warto zaznaczyć, że jutro o godzinie 20:30 odbędzie się prezentacja nowej gry w kosmicznym uniwersum, czyli Jedi: Fallen Order od Respawn Entertainment.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze