Skip to main content

Star Wars Jedi Ocalały - czy jest 60 FPS na konsolach

Wydajność gry na nowych maszynach Sony i Microsoftu.

Wiele kontrowersji wywołały w ostatnim czasie doniesienia na temat kilku gier, które na premierę nie oferowały lub nie zaoferują 60 klatek na sekundę. Jak na ich tle wypada Star Wars Jedi Survivor i czy znajdziemy w grze tryb wydajności na konsolach?


Nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Twórcy Star Wars Jedi Ocalały nie zdradzili dotąd, czy na konsolach dostępny będzie tryb wydajności oferujący animację w płynnych 60 klatkach na sekundę. Oficjalna strona pomocy gry mówi jedynie, że „opcję wyboru między trybem wydajności a trybem jakości znajdziemy w grze, jeżeli twoja platforma wspiera tę funkcję”. Nie sprecyzowano, które o których platformach mowa.

Wiemy natomiast, że Star Wars Jedi Ocalały zadebiutuje tylko na PC oraz konsolach nowej generacji - PlayStation 5 i Xbox Series X/S, a także, że gra wspierać będzie zasobożerną funkcję śledzenia promieni (ray tracing), która oferuje bardziej realistyczne oświetlenie.

Patrząc na dotychczasowe i ostatnie poczynania wydawcy Star Wars Jedi Ocalały, możemy jednak z dużą dozą prawdopodobieństwa wywnioskować, że gra zaoferuje wybór między rozgrywką w 30 klatkach na sekundę przy włączonym ray tracingu oraz w 60 klatkach na sekundę bez śledzenia promieni.

Podobne opcje pojawiały się w niedawno wydanych grach EA - Dead Space Remake oraz Need for Speed Unbound, które również ominęły konsole poprzedniej generacji. Niemniej są to jedynie domysły, a deweloperzy dotąd nie zajęli oficjalnego stanowiska w tej sprawie, a zatem pytanie o 60 FPS chwilowo pozostaje bez odpowiedzi.


Następne: Star Wars Jedi Ocalały - PS4, Xbox One: czy będzie na starej generacji

Spis treści: Star Wars Jedi Ocalały - Poradnik, Solucja

Poprzednie: Star Wars Jedi Ocalały - czy jest w PS Plus Essential, Extra, Premium

Zobacz także