Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Star Wars Jedi Ocalały - PS4, Xbox One: czy będzie na starej generacji

Dostępność gry na starszych konsolach.

Konsole nowej generacji PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S obecne są na rynku już od kilku lat, ale wielu wydawców nadal nie porzuca starszych maszyn. Czy w przypadku Star Wars Jedi Survivor jest podobnie i czy zagramy w tę produkcję na PS4 i Xbox One?


Niestety, odpowiedź brzmi: nie. Star Wars Jedi Ocalały nie zostanie wydane na konsole poprzedniej generacji, a zatem gra będzie niedostępna na Xbox One oraz PlayStation 4. To już kolejny tytuł Electronic Arts, który ukaże się wyłącznie na PC oraz nową generację konsol.

wcześniej mieliśmy do czynienia z podobną sytuacją w przypadku Dead Space Remake oraz Need for Speed: Unbound. Twórcy zdradzili, że decyzję podjęto ze względu na moc nowszych konsol, których możliwości techniczne pozwalają osiągnąć lepszą grafikę i rozleglejsze światy, których stworzenie nie byłoby możliwe na PS4 i Xbox One.

PS5 pozwala nam tworzyć obszerniejsze mapy charakteryzujące się większą szczegółowością, gęstością roślin i obiektów czy szerszą różnorodnością wrogów i NPC. Nie chcieliśmy zepsuć tego, co osiągnęliśmy w pierwszej grze, tylko zbudować ulepszone doświadczenie na jej fundamencie” - przekazał Stig Asmussen, reżyser Star Wars: Jedi Ocalały.

Zamiast starać się za wszelką cenę sprawić, by gra działała na starszych konsolach, twórcy woleli poświęcić te siły na jak najlepsze dopracowanie produkcji na najnowszych systemach. Nowa gra będzie wspierała ray tracing natywnie i od dnia premiery, a środowiska i obiekty od początku budowano z myślą o nowej technologii. Dzięki temu otrzymamy nie tylko piękniejsze, ale przede wszystkim rozleglejsze i bogatsze w detale środowiska oraz krótsze czasy wczytywania.


Następne: Star Wars Jedi Ocalały - czy jest w EA Play

Spis treści: Star Wars Jedi Ocalały - Poradnik, Solucja

Poprzednie: Star Wars Jedi Ocalały - czy jest 60 FPS na konsolach

O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze