Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Star Wars Battlefront 2 - misja: Obserwatorium

Zadanie dla Luke'a.

Oto pierwsza misja w Battlefront 2, w której sterujemy bohaterem - zmieniamy też stronę konfliktu, bo wcielamy się w samego Luke'a Skywalkera. Zadanie jest proste i stosunkowo krótkie. W tej misji nie ma też żadnych znajdziek.

Zacznij od podążania przed siebie i dalej brzegiem. Spotkasz pierwszego Szturmowca - musisz go pokonać. Dalej będą czekać kolejni. Wykorzystuj daleki skok, by szybko zmieniać pozycję i pozostawaj w ruchu. Wystarczy jedno trafienie wroga mieczem.

Kiedy przejdziesz dalej, w okolicy transportowego statku spotkasz kolejnych wrogów - już nieco więcej niż trzech. Manewruj po całym placu bitwy, by nie dać się trafić. Pamiętaj też, że przytrzymując przycisk przycelowania możesz trzymać blok, dzięki czemu odbijasz strzały. Celuj jednocześnie we wrogów, by odbijać lasery prosto w nich.

Używaj też umiejętności. Pierwsza to przewrócenie wrogów, druga to fala uderzeniowa działająca dookoła postaci - doskonała na duże grupy. Trzeci talent pozwala skoczyć do przodu, wymachując mieczem świetlnym, pokonując w ten sposób kilku przeciwników, jeżeli są odpowiednio ustawieni.

Po pokonaniu wrogów musisz właściwie... zajmować się tylko pokonywaniem kolejnych. Podążaj w stronę ikony celu, po drodze likwidując Szturmowców. W razie potrzeby regenerowania zdrowia chowaj się za czymś, ale po prostu pamiętaj o blokowaniu strzałów, a nie będziesz miał żadnych problemów.

Podczas blokowania celuj we wroga, by odbijać strzały prosto w niego

W jaskiniach

Po pokonaniu wszystkich wrogów na zewnątrz, musisz wejść do jaskini. Podążaj cały czas przed siebie, aż znowu trafisz na grupę żołnierzy Imperium. Pozbądź się ich, przejdź dalej w stronę ikony celu i zniszcz dziwne bursztyny blokujące dalsze przejście. Rozpocznie się scenka.

Przerywnik się zakończy i ruszaj przed siebie, teraz z nowym towarzyszem. Po chwili podążania długim korytarzem jaskini zaczną was co jakiś czas atakować przerośnięte chrząszcze. Likwiduj je, nawet jeśli teraz nie stanowią dużego zagrożenia.

W końcu dotrzecie do większej jaskini. Poczekaj tu moment aż agent podejdzie do bryły kryształu i zacznie komentować, że trzeba jakoś go rozbić - użyj miecza, by zniszczyć strukturę i odsłonić skrytą pod spodem konsolę.

Teraz Del zajmie się odbezpieczaniem wejścia do skarbca, a ty w tym czasie musisz odpierać ataki stworów. Będzie ich całkiem sporo, także nie bój się używać talentów, nawet w pobliżu agenta (nie da się go zranić).Po udanej obronie przejdź na drugą stronę obszaru i odsłoń drugą konsolę, identycznie schowaną pod pokrywą bursztynu. Należy ponownie bronić imperialnego żołnierza i odpierać ataki chrząszczy. Gdy w końcu minie odpowiednio dużo czasu, przejdźcie do otwartego skarbca.

Wejście do pomieszczenia aktywuje scenkę, w której poznasz rozwój wydarzeń i pewne wątpliwości czające się w myślach agenta. To jednak koniec misji, do rozgrywki wrócimy w kolejnym zadaniu.

O autorze
Komentarze