Skip to main content

Spyro 4 może zostać zapowiedziane już w przyszłym tygodniu

Purpurowa pożoga.

Wygląda na to, że sympatyczny purpurowy smok powróci w zupełnie nowej grze. Choć o Spyro 4 plotkuje się już od dawna, to nadal nie doczekaliśmy się oficjalnej zapowiedzi. To może się jednak zmienić i to już niebawem. | PLOTKA

Spyro The Dragon to jedna z kultowych platformówek, jakich wiele przewinęło się przez pierwszą konsolę Sony, a tytułowy smok przez lata stanowił maskotkę PlayStation. Ostatecznie marka trafiła pod skrzydła Activision i po serii nieudanych kontynuacji została wrzucona do szuflady. W 2019 roku wydano rewelacyjny remake trzech pierwszych części - pakiet Spyro Reignited Trilogy nie tylko zostało bardzo ciepło przyjęte, ale też rozbudziło apetyt fanów na więcej.

Podobna historia spotkała inną popularną serię platformówek z czasów PS1 - Crash Bandicoot również doczekał się odświeżonej trylogii, ale w przeciwieństwie do Spyro, wydano też bardzo dobry sequel w postaci Crash Bandicoot 4: Najwyższy czas. Mijają lata, a fani sympatycznego smoka nadal czekają na nową grę i może już trochę tracą nadzieję, ale najnowsze przecieki w końcu przynoszą dobre wieści.

Jak podaje hiszpański serwis Areajugones, Spyro 4: Mystery of the Dragon może zostać oficjalnie zaprezentowane i zapowiedziane już 5 października, a więc w przyszły czwartek. Źródłem przecieku jest anonimowy post opublikowany na Reddicie, którego autor zdradza też kilka dodatkowych szczegółów.

Spyro 4: Mystery of the Dragon
by inGamingLeaksAndRumours

Za projekty postaci i otoczenia ma odpowiadać Nicholas Kole, który podobne stanowisko piastował także w przypadku Spyro Reignited Trilogy, Crash Bandicoot 4 czy Wingfeather Saga, a ilustracje z nowego Spyro mają już znajdować się na jego stronie, choć na razie są ukryte. Grafiki koncepcyjne podobno zostaną ujawnione po zapowiedzi gry 5 października, a następnie co tydzień mają być publikowane dzienniki deweloperskie.

Spyro 4 ma zadebiutować jeszcze w tym roku na PC, PS5 i Xbox Series X/S, a premiera najprawdopodobniej odbędzie się w okresie świątecznym. Walki nie będą przypominały kontrowersyjnej serii The Legend of Spyro (pierwszy reboot Spyro, trylogia wydana została jeszcze przed Skylanders), zaś Cynder będzie grywalną postacią, choć otrzyma osobny scenariusz i raczej nie spotka się ze Spyro.

Co więcej, działania Spyro mają wpływać na historię smoczycy Cynder i vice versa, zaś w trakcie przygody spotkamy masę znanych i lubianych postaci jak Elora, Hunter, Moneybags, Professor, Ripto, Crush i Gulp, za to Sheila, Sgt Bird, Bentley i Agent 9 nie pojawią się w Spyro 4. Na razie nie wiemy więcej, ale do potencjalnego ogłoszenia zostało już tylko kilka dni, więc szybko przekonamy się, ile w tym prawdy.

Zobacz także