Skip to main content

Spyro wróci z nową grą? Smok pojawił się na ilustracji

W tym roku 25. urodziny cyklu.

Wygląda na to, że sympatyczny smok Spyro może powrócić w nowej produkcji. Byłoby to raczej mało zaskakujące - w tym roku seria obchodzi 25-lecie debiutu, z pierwszą odsłoną wydaną w 1998 roku.

Wieści nie są jeszcze oficjalne i pozostają w sferze spekulacji. Mowa o wpisie na Twitterze, opublikowanym przez studio Toys For Bob z okazji rozpoczęcia nowego roku. Uwagę zwracają dwa elementy ilustracji. Jest bowiem Ghost z Call of Duty (firma pomaga tworzyć tę serię).

W lewym górnym rogu znalazło się za to miejsce dla samego Spyro, wraz z liczbą 25, co bez wątpienia jest nawiązaniem właśnie do tegorocznej rocznicy. Do faktycznej zapowiedzi jest jeszcze daleko, lecz czas wydaje się być idealny.

Jedna z wersji zakłada, że chodzi być może o pojawienie się smoka w grze Crash Team Rumble, zapowiedzianej na imprezie The Game Awards w grudniu. Ta bazuje na serii Crash, ale mowa być może o gościnnym występie?

Taki pomysł także wydaje się być sensowny, ponieważ trudno chyba oczekiwać, by Toys For Bob - studio wsparcia w Activision Blizzard - zajmowało się równolegle Call of Duty, wspomnianym Crash Team Rumble oraz trzecim projektem ze Spyro. Cóż, czas pokaże.

Ostatnia odsłona cyklu - The Legend of Spyro: Dawn of the Dragon - ukazała się w 2008 roku. Po bardzo długiej przerwie - w 2018 roku - wydano Spyro Reignited Trilogy, czyli gruntowanie przebudowane wersje trzech pierwszych części.

Read this next