Skip to main content

Twórcy remake’ów Spyro i nowego Crash Bandicoot tworzą grę dla Microsoftu

Już oficjalnie.

Potwierdziły się nieoficjalne doniesienia: studio Toys for Bob po odzyskaniu niezależności od Activision stawia na dalszą współpracę z Microsoftem. Ta ostatnia firma wyda najnowszy projekt przedsiębiorstwa.

„Z radością ogłaszamy, że współpracujemy z Xbox w celu opublikowania naszej kolejnej gry. Wciąż jesteśmy na bardzo wczesnym etapie rozwoju, więc zapewne szybko się nie usłyszymy, ale wiedzcie, że pracujemy ciężko pracujemy nad doświadczeniem, które bardzo nas inspiruje” - napisano w komunikacie zamieszczonym w serwisie X.

Ostatnia gra studia nie porwałą tłumówZobacz na YouTube

Doniesienia na ten temat pojawiły się w sieci już w marcu. Wtedy zapewniano, że nowa gra Toys for Bob ma być podobna do wcześniejszych studia, więc możemy zapewne spodziewać się kolejnej platformówki - choć tego jeszcze nie potwierdzono.

Firma ogłosiła odzyskanie niezależności w lutym. Ostatnia produkcja studia - „strategiczna platformówka” Crash Team Rumble - nie porwała graczy i po zaledwie ośmiu miesiącach od premiery ogłoszono zakończenie rozwoju tytułu.

Wcześniejsze dokonania deweloperów były dużo bardziej udane. Trylogia Spyro Reignited Trilogy czy Crash Bandicoot 4: It's About Time zostały przyjęte bardzo ciepło, lecz później twórcy zajmowali się już głównie tylko pomaganiem przy Call of Duty.

Zobacz także