Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sprzedaż gier w UK: Mario Kart 8 Deluxe wyprzedziło Prey

PUBG znów pierwsze na Steamie.

Przedstawiciele firmy Chart-Track opublikowali najnowsze zestawienie sprzedaży nowych gier pudełkowych w Wielkiej Brytanii.

Mario Kart 8 Deluxe na Nintendo Switch utrzymało prowadzenie z ubiegłego tygodnia, odpierając ataki Prey. Produkcja Bethesdy debiutowała jednak dopiero w piątek, więc nie miała zbyt wiele czasu na wypracowanie wyniku.

Co interesujące, poprzednia odsłona serii - także zatytułowana Prey - również wskoczyła w pierwszym tygodniu sprzedaży w 2006 roku na drugą lokatę.

GTA 5 jest ponownie trzecie, przed awansującymi Call of Duty: Infinite Warfare, LEGO Worlds oraz Rocket League. Szczególnie duży powrót notuje ta ostatnia pozycja.

Polski Sniper Ghost Warrior 3 jest już poza pierwszą dziesiątką (spadek z 2. na 13. miejsce) . Podobnie jest w przypadku Little Nightmares (z 4. na 12.).

Poniżej pierwsze dziesięć miejsc na liście sprzedaży w UK, według liczby egzemplarzy. Dane dotyczą okresu 30 kwietnia - 6 maja:

Ten tydzień Poprzedni tydzień Tytuł
1 1 Mario Kart 8 Deluxe
2 Nowość Prey
3 3 Grand Theft Auto 5
4 8 Call of Duty: Infinite Warfare
5 6 LEGO Worlds
6 11 Rocket League
7 5 The Legend of Zelda: Breath of the Wild
8 9 FIFA 17
9 10 Horizon Zero Dawn
10 12 Forza Horizon 3

***

Serwis Chart-Track zajmuje się jedynie sprzedażą gier w pudełkach, dlatego warto spojrzeć na pierwszą dziesiątkę z ubiegłego tygodnia na Steamie - największym sklepie z grami w wersji cyfrowej na PC.

Zobacz: Prey - Poradnik, Solucja

Także tutaj Prey dotarło na drugie miejsce. Nadal nie ma silnych na Playerunkown's Battlegrounds, które jest pierwsze już siódmy tydzień z rzędu - to absolutna dominacja w szybko zmieniających się realiach sklepu Valve.

Counter-Strike: Global Offensive ponownie awansuje, wyprzedzając Dawn of War 3 oraz H1Z1: King of the Kill. Skyrimowi pomogła 50-procentowa przecena.

Outlast 2 jest już dziesiąty, za Ghost Recon Wildlands, NieR: Automata oraz GTA 5.

Poniżej pełne zestawienie sprzedaży na Steamie z ubiegłego tygodnia, według przychodów. Dane dotyczą okresu 30 kwietnia - 6 maja:

Ten tydzień Poprzedni tydzień Tytuł
1 1 Playerunkown's Battlegrounds
2 Nowość Prey
3 5 Counter-Strike: Global Offensive
4 4 Dawn of War 3
5 6 H1Z1: King of the Kill
6 - The Elder Scrolls 5: Skyrim Special Edition
7 - Grand Theft Auto 5
8 8 NieR: Automata
9 9 Ghost Recon Wildlands
10 2 Outlast 2
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze