Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sprzedaż gier: Rare Replay debiutuje na pierwszym miejscu w UK

Rocket League nie zwalnia.

Firma Chart-Track opublikowała najnowsze zestawienie sprzedaży gier w Wielkiej Brytanii.

Kolekcja starszych gier studia Rare na Xbox One - Rare Replay - debiutuje na szczycie listy. To pierwszy tytuł na wyłączność dla nowej konsoli Microsoftu, który może pochwalić się takim osiągnięciem.

Samo Rare czekało jeszcze dłużej - od premiery Banjo-Kazooie na Nintendo 64, w 1998 roku.

LEGO Jurassic World spadło tym samym o jedną pozycję, podobnie jak Batman Arkham: Knight. The Elder Scrolls Online awansowało dwie pozycje wyżej, spychając Grand Theft Auto 5 z pierwszej trójki.

FIFA 15 jest szósta, przed Battlefield Hardline, Rory McIlroy PGA Tour i F1 2015. Wiedźmin 3 utrzymał pozycję z ubiegłego tygodnia i jest czternasty.

Poniżej pierwsze dziesięć miejsc na liście sprzedaży w UK. Dane w zestawieniu dotyczą okresu 2 - 8 sierpnia:

Ten tydzień Poprzedni tydzień Tytuł
1 Nowość Rare Replay
2 1 LEGO Jurassic World
3 2 Batman Arkham: Knight
4 6 The Elder Scrolls Online
5 3 Grand Theft Auto 5
6 5 FIFA 15
7 7 Battlefield Hardline
8 4 Rory McIlroy PGA Tour
9 8 F1 2015
10 12 Minecraft: Xbox Edition

***

Z racji tego, że Chart-Track zajmuje się jedynie sprzedażą gier w pudełkach, warto spojrzeć na pierwszą dziesiątkę na Steamie - największym sklepie z grami w wersji cyfrowej na PC.

W obliczu braku większych premier, pierwsza trójka zestawienia ponownie pozostała bez zmian: Rocket League jest liderem po raz czwarty z rzędu, wyprzedzając ARK: Survival Evolved oraz Grand Theft Auto 5.

Sieciowa strzelanka Counter-Strike: Global Offensive spadła miejsce niżej, wyprzedzona przez zamówienia przedpremierowe na Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain. W przypadku gry Konami pomógł zapewne fakt, że premierę wersji PC przesunięto na dwa tygodnie wcześniej, razem z konsolami - 1 września.

Szósty jest kolejny symulator przetrwania z programu Early Access - Savage Lands - przypominający nieco połączenie horroru The Forest i popularnego Skyrima.

Do pierwszej dziesiątki wracają H1Z1 oraz Wiedźmin 3, a listę uzupełniają spadające Garry's Mod oraz Dead Realm - sieciowa gra akcji w Early Access, opowiadająca o pojedynkach ludzi i duchów.

Dane w zestawieniu dotyc

zą okresu 2 - 8 sierpnia:

Ten tydzień Poprzedni tydzień Tytuł
1 1 Rocket League
2 2 ARK: Survival Evolved
3 3 Grand Theft Auto 5
4 - Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain
5 4 Counter-Strike: Global Offensive
6 - Savage Lands
7 - H1Z1
8 6 Garry's Mod
9 - Wiedźmin 3: Dziki Gon
10 - Dead Realm
Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze