Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sprzedaż gier: łatane No Man's Sky wraca do świadomości graczy

Crash nadal liderem w UK.

Przedstawiciele firmy Chart-Track opublikowali najnowsze zestawienie sprzedaży nowych gier pudełkowych w Wielkiej Brytanii.

Kolejny spokojny tydzień bez większych premier w sklepach pozwala Activision kontynuować dobrą passę - Crash Bandicoot N.Sane Trilogy jest ponownie pierwsze, czwarty raz z rzędu.

Ostatnio podobny sukces udał się amerykańskiemu wydawcy za sprawą Call of Duty: Infinite Warfare na przełomie 2016 i 2017 roku.

Bethesda kontynuuje przeceny swoich hitów, więc Fallout, Dishonored 2 oraz Doom ponownie mieszczą się w pierwszej dziesiątce.

Poniżej pierwsze dziesięć miejsc na liście sprzedaży w Wielkiej Brytanii, według liczby egzemplarzy. Dane dotyczą okresu 6 - 12 sierpnia:

Ten tydzień Poprzedni tydzień Tytuł
1 1 Crash Bandicoot N. Sane Trilogy
2 3 Fallout 4
3 2 Grand Theft Auto 5
4 5 Dishonored 2
5 4 Doom
6 6 Splatoon 2
7 15 Mario Kart 8 Deluxe
8 10 Rainbow Six Siege
9 14 Forza Horizon 3
10 7 Battlefield 1

***

Serwis Chart-Track zajmuje się jedynie sprzedażą gier w pudełkach, dlatego warto spojrzeć na pierwszą dziesiątkę z ubiegłego tygodnia na Steamie - największym sklepie z grami w wersji cyfrowej na PC.

Spora przecena oraz premiera aktualizacji 1.3 sprawiają, że No Man's Sky wraca do świadomości graczy, lądując ostatecznie na szóstej pozycji, przed Grand Theft Auto 5 i theHunter: Call of the Wild.

Liderem jest oczywiście PlayerUnknown's Battlegrounds, po raz 21. z rzędu. Podium uzupełnia debiutujące Hellblade: Senua's Sacrifice oraz zamówienia przedpremierowe na Total War: Warhammer 2.

LawBreakers jest piąte, a w dziesiątce znaleźć można jeszcze H1Z1: King of the Kill oraz nietypowe Foxhole - to gra strategiczna, w której każdy użytkownik jest jedną jednostką, a starcia wpływają na kształt ogromnej wojny.

Poniżej pełne zestawienie sprzedaży na Steamie z ubiegłego tygodnia, według przychodów. Dane dotyczą okresu 6 - 12 sierpnia:

Ten tydzień Poprzedni tydzień Tytuł
1 1 Playerunknown's Battlegrounds
2 Nowość Hellblade: Senua's Sacrifice
3 7 Total War: Warhammer 2
4 3 Counter-Strike: Global Offensive
5 Nowość LawBreakers
6 - No Man's Sky
7 6 Grand Theft Auto 5
8 - theHunter: Call of the Wild
9 9 H1Z1: King of the Kill
10 5 Foxhole

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze