Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Aktualizacja 1.3 do No Man's Sky dodaje 30 godzin fabuły

I namiastkę kooperacji.

Studio Hello Games opisało w szczegółach zmiany, jakie planuje wprowadzić w kolejnej aktualizacji do gry - znanej jako 1.3 lub Atlas Rises.

Najważniejsze nowości to zapewne wprowadzenie nowej kampanii fabularnej, która ma zapewnić nawet 30 godzin rozgrywki. Do tego proceduralnie generowane misje oraz namiastka trybu multiplayer.

Koledzy i ich kule

Pełną - i bardzo długą - listę zmian oraz poprawek znaleźć można na oficjalnej stronie gry, razem z potwierdzeniem „wspólnej eksploracji”, o czym już dzisiaj wspominaliśmy.

Ta funkcja - jak się okazuje - nie będzie pełnoprawną kooperacją, lecz „błędami w symulacji”. Te błędy sprawiają, że maksymalnie szesnastu graczy może znaleźć się w jednym miejscu, lecz kolegów zobaczymy tylko jako lewitujące i świecące kule. Możliwa będzie za to komunikacja głosowa, jeśli odpowiednio się zbliżymy.

Oczywiście, najpierw będziemy musieli wzajemnie odnaleźć się w ogromnej galaktyce, lecz tutaj pomóc ma inna nowość wprowadzana w łatce, czyli specjalne portale rodem z serialu „Gwiezdne wrota”.

Wygląda też na to, że multiplayer będzie rozwijany w przyszłości. „Choć interakcje pomiędzy graczami są obecnie bardzo ograniczone, to stanowią bardzo ważny pierwszy krok w świecie asynchronicznej kooperacji w No Man's Sky” - zapewnia Hello Games.

Wspomniana kampania koncentruje się natomiast na całkiem nowej rasie kosmitów. „Historia wprowadza kontekst do eksploracji, system zadań i rozgałęziającą się narrację” - czytamy w opisie. Przygotowano też więcej interakcji i informacji na temat świata.

„Odkryj prawdę kryjącą się za dziennikami dźwiękowymi z Opuszczonego Budynku, a także Świat Szkła, Strażników, Odkupienie Geków i znaczenie szesnastki...” - zwiastują deweloperzy.

Inne nowości to gildie graczy do proceduralnie generowanych misji, opuszczone wraki statków towarowych do zbadania, edytowanie terenu, przyzywanie statków, jeszcze bardziej zróżnicowana pogoda, ekonomia układów gwiezdnych, kolejne części do baz oraz wyposażenie i wiele innych, pomniejszych dodatków.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze