Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sprzedano ponad 12 mln egzemplarzy Diablo 3 - najlepsza premiera na PC w zeszłym roku

Spada liczba aktywnych kont w World of Warcraft.

Podczas konferencji dla inwestorów, która odbyła się po publikacji raportu finansowego Activision Blizzard ujawniono, że liczba graczy regularnie płacących abonament w World of Warcraft spadła do 9,6 mln. Bardzo dobrze poradziło sobie natomiast Diablo 3 - na całym świecie sprzedano 12 mln egzemplarzy.

World of Warcraft zostanie niedługo zaktualizowane do wersji 5.2, co ma przekonać graczy do powrotu

Zaraz po premierze najnowszego dodatku do World of Warcraft - Mists of Pandaria - liczba aktywnych subskrypcji wynosiła ponad 10 mln. Wszystko wskazuje więc na to, że ok. 0,4 mln graczy zdecydowało się zrezygnować z płacenia abonamentu. Obecne 9,6 mln graczy to wynik i tak lepszy niż przed premierą rozszerzenia, gdy „tylko” 9,1 mln kont było aktywnych. Warto zauważyć, że dane dotyczą jedynie okresu do końca grudnia ubiegłego roku.

Świetne wyniki zanotowało natomiast Diablo 3. Gra, od premiery w maju, sprzedała się nakładzie 12 mln egzemplarzy. Trzecia część serii była najlepszą premierą na PC w zeszłym roku, biorąc pod uwagę tytuły „pudełkowe”. W samej Polsce do końca września 2012 roku rozeszło się 160 tys. egzemplarzy. W przyszłości powinien też pojawić się dodatek do gry, zapowiedziany w listopadzie.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze