Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dobre wyniki finansowe CD Projekt RED, 160 tys. kopii Diablo 3 w Polsce

Wiedźmin i GOG.com napędzają zyski

Grupa CD Projekt RED opublikowała wyniki finansowe za trzeci kwartał 2012 roku. Polska firma poprawiła wyniki osiągnięte w analogicznym okresie poprzedniego roku.

Jak czytamy w informacji prasowej, osiągnięte wyniki to głównie zasługa stabilnej sprzedaży drugiej części gry Wiedźmin i rozwoju systemu dystrybucji cyfrowej Good Old Games. Nie bez znaczenia są też wyniki osiągnięte przez spółkę zależną, CDP.pl. Do końca września dystrybutor sprzedał ponad 160 tys. egzemplarzy Diablo 3, co wraz z innymi tytułami pozwoliło wygenerować 926 tys. zł zysku netto.

W październiku CDP.pl uruchomiło podobną do GOG.com platformę dystrybucji cyfrowej, która skupia się na potrzebach polskich graczy. - Planujemy dalszy dynamiczny rozwój serwisu, zarówno pod względem funkcjonalności, jak i liczby oferowanych gier - skomentował zarządzający projektem Michał Gembicki.

CD Projekt RED wypracował przychody na poziomie 41,2 mln zł, co stanowi spory wzrost w porównaniu do 25,9 mln w trzecim kwartale 2011. Analitycy oczekiwali 34,5 mln.

- Jesteśmy zadowoleni z wyników trzeciego kwartału. Praktycznie w każdym segmencie są one nieco lepsze od naszych pierwotnych oczekiwań - mówił Adam Kiciński, prezes zarządu CD Projekt RED. - Sam segment produkcji gier wypracował w trzecim kwartale 3,6 mln zł zysku netto - dodał Piotr Nielubowicz, członek zarządu.

Dzięki, Gram.pl.

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów wciąż generuje sporo złotych monet
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze