Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sprzedano 2 mln egzemplarzy Torchlight 2

Milion kopii w siedem miesięcy.

Gra RPG nastawiona na akcję i tony znajdowanego ekwipunku - Torchlight 2 - przekroczyła w ubiegły weekend poziom 2 milionów sprzedanych egzemplarzy.

Pod koniec ubiegłego roku producent informował, że sprzedaż osiągnęła milion, więc podwojenie wyniku zajęło następne siedem miesięcy. Nie bez znaczenia były na pewno liczne przeceny na Steamie.

„Jestem przytłoczony wspaniałym odbiorem Torchlight 2” - napisał w informacji prasowej szef studia Runic Games, Max Schafer. „Osiągnięcie poziomu 2 mln to potwierdzenie posiadania nie tylko oddanego zespołu deweloperów, ale także najlepszej, najbardziej pozytywnej społeczności.”

Największy konkurent Torchlight 2 - o ile można w ogóle pokusić się o takie porównanie - Diablo 3, rozeszło się w nakładzie 12 mln egzemplarzy.

Torchlight 2 ukazał się na PC we wrześniu ubiegłego roku. Podobnie jak produkcja Blizzardu, oferuje rozgrywkę pełną akcji. W Torchlight II znajdziemy cztery klasy postaci i tryb kooperacji dla maksymalnie sześciu graczy.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze