Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sprzedano 14 milionów egzemplarzy Diablo 3 na wszystkich platformach

PC, PS3 i X360.

Gra akcji RPG od studia Blizzard Entertainment - Diablo 3 - sprzedała się już w nakładzie 14 milionów egzemplarzy na wszystkich platformach sprzętowych.

Tytuł debiutował w maju 2012 roku na PC. We wrześniu 2013 r. wydano także wersje na konsole PlayStation 3 i Xbox 360.

„Jesteśmy zadowoleni z odbioru gry na PS3 i X360” - przyznał podczas rozmowy z inwestorami Mike Morhaime, szef Blizzarda. „Łączna sprzedaż na wszystkich platformach osiągnęła poziom 14 milionów egzemplarzy, a recenzje wersji konsolowych były pozytywne.”

Producent uważa, że korzyścią dla nowych odsłon było usunięcie kontrowersyjnego domu aukcyjnego. Ten element w marcu przyszłego roku zniknie także z edycji PC.

„Wiele pochwał zebrały nasze decyzje o zmianach w systemie znajdywania przedmiotów i rezygnacja z domu aukcyjnego na konsolach” - dodał menedżer.

„Gracze i krytycy zgodnie przyznali, że te zmiany wprowadziły bardziej satysfakcjonującą i ciekawą rozgrywkę. Te reakcje miały także znaczenie przy podejmowaniu decyzji o usunięciu domu aukcyjnego z wersji PC w marcu przyszłego roku, co także spotkało się z pozytywnym odzewem.”

W przyszłym roku zadebiutuje pierwszy dodatek do Diablo 3 - Reaper of Souls. Rozszerzenie zmierza na PC, Maca i PlayStation 4. Nie potwierdzono jeszcze wersji na konsole Microsoftu, ale podobnie było w przypadku podstawowej wersji - o odsłonie X360 poinformowano na krótko przed premierą.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze