Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Spider-Man: Miles Morales - zapowiedziano książkowy prequel

Powieść wprowadzi do wydarzeń z gry.

Sony, Insomniac Games i wydawnictwo Titan ujawniły Wings of Fury - książkowy prequel gry Spider-Man: Miles Morales.

Akcję osadzono przed wydarzeniami z produkcji. Fabuła opowie o tytułowej postaci, która stawia pierwsze kroki w karierze pajęczego superbohatera. Heros stanie przed koniecznością zmierzenia się z Vulturem i Starling (w komiksach to wnuczka pierwszego z wymienionych złoczyńców), którzy wprowadzają na ulice Nowego Jorku eksperymentalną technologię.

Jak informuje serwis IGN, autorem liczącej 288 stron powieści jest Brittney Morris, która w dorobku ma młodzieżowe Slay. Wings of Fury zadebiutuje 10 listopada, ale na razie nie wiadomo, czy kiedykolwiek ukaże się na polskim rynku.

Okładka Wings of Fury - prequela Spider-Man: Miles Morales (źródło: IGN)

Nadmienić należy, że nie jest to pierwsza książka powiązana z grami o Spider-Manie od Insomniac Games - przed wydaniem poprzedniej części cyklu ukazała się pozycja wprowadzająca do fabuły produkcji.

To nie wszystko: zapowiedziano też album z grafikami koncepcyjnymi, ilustracjami i renderami ze Spider-Man: Miles Morales, uzupełnionymi o komentarze twórców projektu. Artbook trafi do sprzedaży w lutym 2021 roku, ale nie wiadomo czy także w Polsce.

Nowa gra o pajęczym herosie zadebiutuje 19 listopada na PS5 i PS4.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze