Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sony: Wyświetlacze LCD w nowym PlayStation Vita nie są gorsze od ekranów OLED

Jakość obrazu jest taka sama.

Szef Sony Computer Entertainment zapewnił, że pięciocalowy wyświetlacz w nowym modelu PS Vita zapewni jakość obrazu równą stosowanym do tej pory ekranom OLED.

Po ogłoszeniu nowego urządzenia trzy dni temu, pojawiły się głosy krytykujące Sony za decyzję o zastosowaniu tańszego ekranu LCD. Andrew House zapewniał podczas spotkania z dziennikarzami, że jakość obrazu pozostanie taka sam.

- Panele LCD mogą teraz wyświetlać obraz w jakości równej wyświetlaczom OLED - to był główny powód zmiany - mówił menedżer.

Jak informuje serwis internetowy japońskiego dziennika Nikkei, zastosowanie LCD pozwoliło także zmniejszyć grubość urządzenia, co podawane jest jako jedna z zalet konsoli.

Nowy model dostępny będzie w sześciu kolorach. Przedłużono także żywotność baterii. Nie wiadomo jeszcze, kiedy odświeżona PS Vita zadebiutuje na zachodzie - premiera w Japonii już 10 października.

Porównanie jakości obrazu

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze