Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sony wydaje grę na Epic Games Store

Kooperacyjne ReadySet Heroes.

Sony Interactive Entertainment wyda na PC, za pośrednictwem Platformy Epic Games Store, produkcję ReadySet Heroes - dotychczas zapowiadaną jako tytuł na wyłączność PlayStation 4. To kooperacyjna gra akcji dla maksymalnie czterech użytkowników.

Na komputerach osobistych produkcja będzie dostępna wyłącznie w sklepie twórców Fortnite. Uruchomiono już przedsprzedaż.

ReadySet Heroes nie jest grą wyprodukowaną przez SIE Worldwide Studios. Za tytuł odpowiada zespół Robot Entertainment.

Sytuacja może wydawać się niecodzienna, ale to nie pierwszy raz, kiedy Sony wydaje grę na platformę, która nie jest konsolą PlayStation. Sony Online Entertainment, aktualnie znane pod nazwą Daybreak Game Company, wydało na PC EverQuest oraz serię PlanetSide. Firma odpowiada też za mobilną grę Uncharted: Fortune Hunter, dostępną na urządzeniach z systemami Android i iOS.

Sony wydawcą multiplatformowym? Wydaje się nieprawdopodobne

Informacja o wydaniu ReadySet Heroes na PC pojawiła się zaledwie kilka dni po tym, jak Sony zasugerowało, że w przyszłości może tworzyć gry, które pojawią nie tylko na PlayStation, ale również na komputerach osobistych.

ReadySet Heroes to kooperacyjny dungeon crawler z widokiem izometrycznym. Dwie drużyny torują sobie drogę przez lochy wypełnione potworami, a pierwszy zespół na „mecie” zwycięża. Premiera 1 października, również na PS4.

Źródło: GameSpot, strona katalogowa gry w Epic Games Store

Następnie: Fragmenty nowego gameplayu z Cyberpunk 2077. Hakowanie, walka i jazda motocyklem

O autorze

Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Komentarze