Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sony zamierza tworzyć gry nie tylko na PlayStation, ale i PC?

„Niektóre tytuły potrzebują szerszej bazy użytkowników”.

Sony zasugerowało, że w przyszłości może tworzyć gry, które pojawią nie tylko na konsolach spod szyldu PlayStation, ale również na PC.

Shawn Layden, który nadzoruje pracę wszystkich studiów należących do japońskiego producenta, udzielił wywiadu serwisowi Bloomberg. W rozmowie przyznał, że niektóre z powstających projektów mogą pojawić się na innych urządzeniach niż platforma firmy.

- Musimy wspierać PlayStation, to nie ulega żadnym dyskusjom. W przyszłości jednak niektóre tytuły od moich zespołów deweloperskich mogą potrzebować szerszej bazy użytkowników - wyjaśnia menedżer.

Tytuły pokroju God of War pozostaną grami na wyłączność PlayStation

Oczywiście to nie oznacza, że produkcje pokroju Marvel's Spider-Man, The Last of Us czy God of War trafią na PC. Wypowiedź Laydena dotyczyła przede wszystkim gier wieloosobowych, które naturalnie pasowałyby do komputerów osobistych.

Sony nie jest pierwszą firmą w branży wirtualnej rozrywki, otwierającą się na inne platformy. Od kilku lat Microsoft swoje największe tytuły wydaje zarówno na Xbox One, jak i urządzeniach z systemem Windows 10. Niedawno mniejsze pozycje zaczęły trafiać też na Switch.

Sony przejęło niedawno twórców Marvel's Spider-Man

Producent PlayStation posiada obecnie 14 studiów deweloperskich. Najnowszym nabytkiem firmy jest Insomniac Games - zespół odpowiedzialny za serię platformówek Ratchet & Clank oraz Marvel's Spider-Man.

Źródło: Bloomberg

Następnie: Bonaire to nowy projekt studia Rockstar - już zakazany w Australii

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze