Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Slitherine ogłosiło turową strategię Warhammer 40,000: Armageddon

Premiera na początku przyszłego roku.

Studio Slitherine, które w marcu ogłosiło, że pracuje nad turową strategią w świecie Warhammera, ogłosiło oficjalny tytuł nowej produkcji - Warhammer 40,000: Armageddon.

Pierwsza edycja Battle for Armageddon ukazała się w 1992 roku. Zdjęcie: BoardGameGeek.com

Producent pozyskał od Games Workshop prawa do settingu Battle for Armageddon, w którym zjednoczone siły Imperium i Blood Angels odpierają ofensywę Orków. Gra planszowa czerpie ze świata bitewniaka Warhammer 40,000, lecz poza strategią koncentruje się także na gromadzeniu surowców.

Gra ukaże się na PC i urządzenia z systemem iOS w I kwartale przyszłego roku. Twórcy przygotowują 30 misji, rozgrywających się na mapach podzielonych na heksy.

Gracze pokierują siłami Imperium z Armageddon Steel Legion, w roli wsparcia otrzymamy też kilka jednostek Space Marines. „Szczegółowy model walki” pod uwagę weźmie rodzaj terenu, warunki pogodowe i morale podopiecznych.

Twórcy obiecują ponad 100 jednostek z własnymi statystkami i umiejętnościami oraz rozbudowane opcje sieciowe, w tym tryb Play by Email.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły