Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Skull & Bones - premiera i najważniejsze informacje

Piracka gra od Ubisoftu.

Skull & Bones to produkcja Ubisoftu, która czerpie inspiracje nie tylko z historii o piratach, ale też konkretnie z Assassin's Creed 4: Black Flag.

Graczom tak mocno przypadło do gustu żeglowanie i branie udziału w bitwach morskich, że francuski wydawca postanowił stworzyć całą grę zaprojektowaną w okół takich właśnie elementów.

Skull & Bones powstaje już od kilku lat. Twórcy chcą się upewnić, że zaoferują graczom dopracowany, kompletny produkt.

  • Premiera: 2020
  • Platforma: PC, PS4, Xbox One
  • Wersja językowa: polska (napisy)
  • Producent: Ubisoft Singapore
  • Wydawca: Ubisoft
  • Wydawca PL: Ubisoft Polska

Data premiery

Skull & Bones ma zadebiutować przed końcem 2020 roku. Niektórzy spekulują, że Ubisoft przesunął premierę tak, by gra trafiła także na konsole nowej generacji - PS5 i Xbox Series X. Będzie też dostępna na PC, PS4 i Xbox One.

Pierwotnie gra miała ukazać się jesienią 2018 roku. Konkretne powody opóźnienia premiery nie zostały nigdy sprecyzowane.

Produkcja nie jest jeszcze dostępna w przedsprzedaży. Wiadomo jednak, że - jak każda gra Ubisoftu na PC - tytuł będzie dostępny od premiery w ramach abonamentu Uplay Plus.


Świat gry

Skull & Bones jest grą nastawioną na zabawę online - w wielkim świecie, który współdzielimy z innymi graczami, na wzór chociażby Sea of Thieves. Z tego też względu produkcja nie oferuje tradycyjnej kampanii z liniową narracją.

Akcja, co ciekawe, nie rozgrywa się na Karaibach. To odróżnia produkcję Ubisoftu od wielu innych gier z piratami w roli głównej. Trafiamy tutaj na wody Oceanu Indyjskiego.

Nie potwierdzono jeszcze, jak rozległa będzie mapa świata, ale w teorii możliwa byłaby implementacja wybrzeży Afryki, Azji, a nawet Australii. Zaprezentowane materiały wideo sugerują jednak, że twórcy skupią się raczej na obszarach w pobliżu Chin oraz Indii.

Głównym celem w grze jest zdobycie jak największej sławy i fortuny.


Rozgrywka i mechanika

Gameplay w Skull & Bones wyda się znajomy każdemu, kto grał w Assassin's Creed 4 czy inne odsłony tej serii, w których mogliśmy pokierować okrętami wyposażonymi w działa.

Podstawą zabawy jest oczywiście żeglowanie, eksploracja wód oceanu i poszukiwanie skarbów, a także starcia z innymi załogami - zarówno sterowanymi przez komputer, jak też statkami innych graczy.

Zawsze kierujemy jednym okrętem, chociaż w naszej kryjówce możemy zebrać całą flotę. Kolekcjonowanie i ulepszanie statków ma być ważnym elementem rozgrywki.

Nie tylko zmodyfikujemy różne części okrętów - dobierzemy też załogę. Zarówno piraci, jak też uzbrojenie statku, mogą być rozwijane. Podobnie zresztą jak główna postać, czyli nasz kapitan. Nie obędzie się bez dodatków kosmetycznych, różnych ubrań i akcesoriów.

Podczas walki istotne jest przede wszystkim odpowiednie manewrowanie i operowanie żaglami tak, by w dobrym momencie nabierać prędkości czy zwalniać. Za każdą czynność odpowiadamy jednak sami - nie musimy puszczać steru, by zacząć wytracać prędkość. Wystarczy wcisnąć przycisk, a podkomendni szybko wykonają zadanie.

Skorzystamy oczywiście z wielu różnych rodzajów broni. Postrzelamy z tradycyjnych dział, wystrzelimy kule łańcuchowe do niszczenia żagli, wykorzystamy też moździerze na dalekim dystansie.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Skull and Bones

PS5, Xbox Series X/S, PC

Powiązane tematy
O autorze
Komentarze