Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Skradzione w USA karty graficzne znaleziono w sklepie w Wietnamie

Globalizacja.

W listopadzie informowaliśmy o zuchwałej kradzieży kart graficznych w amerykańskiej Kalifornii. Teraz urządzenia znaleziono - sprzedawane w dobrej cenie w jednym ze sklepów w Wietnamie.

Jak wyjaśniała w ubiegłym roku firma EVGA, złodzieje „przejęli” urządzenia, które transportowano z San Francisco do centrum dystrybucyjnego w Południowej Kalifornii. Mowa o różnych modelach z rodziny RTX 3000.

Teraz użytkownicy donoszą, że urządzenia znalazły się właśnie w Wietnamie. Uwagę zwróciły nie tylko atrakcyjne ceny, ale także nietypowa gwarancja, tylko na jeden miesiąc - opisuje serwis VideoCardz.

Jeden z zainteresowanych wyjaśnia, że kupił dwa egzemplarze RTX 3080 Ti, których numery seryjne zweryfikował bezpośrednio u EVGA. Strona internetowa firmy - po próbie skorzystania z wsparcia technicznego - potwierdziła, że partia pochodzi właśnie z kalifornijskiej kradzieży.

Nie jest obecnie jasne, czy producent zdecyduje się na dalsze kroki. Użytkownicy dodają, że sytuacja jest dość dziwna, ponieważ mowa nie o lokalnym sklepiku z elektroniką, lecz o dużej sieci.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

Related topics
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze