Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Silent Hill: Ascension na pierwszym zwiastunie. Wygląda tak, jak obawiali się fani

Częściowo potwierdziły się przecieki.

Częściowo potwierdziły się niedawne przecieki dotyczące tego, że jeszcze w maju zobaczymy na obszerniejszych zwiastunach nowe gry z serii Silent Hill. Konami zaprezentowało Silent Hill: Ascension.

Silent Hill: Ascension nie jest typową grą, a przypomina bardziej interaktywny serial, który stremowany będzie na oficjalnej stronie produkcji oraz przez dedykowaną aplikację na różne urządzenia (prawdopodobnie pobierzemy ją na PC, konsolach i urządzeniach mobilnych, choć obecnie nie podano szczegółów).

Za produkcję odpowiada studio Genvid (twórcy The Walking Dead: The Last Mile) wspierani przez Bad Robot Games (studio J.J. Abramsa) oraz Behaviour Interactive (Dead by Daylight). Akcja śledzi losy kilku postaci z różnych miejsc na świecie, które prześladowane są przez potwory z Silent Hill. O tym, czy ciemność pochłonie bohaterów, ich dzieci i całe miejscowości zadecydują jednak gracze - czy raczej „widzowie” lub „uczestnicy” zabawy z dreszczykiem.

Twórcy zapewniają, że globalna publiczność będzie miała trwały i bezpośredni wpływ na losy postaci oraz przebieg historii. Co więcej, opowieść, jaką ukształtuje społeczność, ma szansę na stałe wpisać się w fabularny kanon serii. Wygląda na to, że będziemy mieli do czynienia z produkcją przypominającą Until Dawn lub serię The Dark Pictures, choć wybory bohaterów najwyraźniej będą wynikiem pewnego rodzaju głosowania.

- Fani Silent Hill i widzowie horrorów na całym świecie mają na co czekać. Z przyjemnością opowiemy nową, interaktywną historię umiejscowioną w nigdy wcześniej nieeksplorowanych miejscach, a także przedstawimy zupełnie nowe postacie fanom uniwersum Silent Hill. To wy zadecydujecie o losach wielu głównych bohaterów, które będą rozgrywać się jednocześnie na całym świecie - przekazał Motoi Okamoto, producent serii Silent Hill (za Gematsu).

Dzisiejsza premiera zwiastuna Silent Hill: Ascension częściowo potwierdza niedawne plotki. Leaker DuskGolem donosił, że do końca maja zobaczymy zwiastuny nadchodzących horrorów Konami, a jeszcze dziś rano sugerował, że coś się wydarzy w najbliższych godzinach. Możliwe zatem, że twórcy w nadchodzących dniach opublikują także zwiastuny Silent Hill 2 Remake, Silent Hill: Townfall i Silent Hill f.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule
Oczekiwanie na obraz okładki

Silent Hill: Ascension

Video Game

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.
Komentarze