Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sherlock Holmes The Awakened ma datę premiery. Ukraińskie studio potwierdza debiut remake'u

Udało się, pomimo wojny.

Sherlock Holmes The Awakened otrzymało dokładną datę premiery. Gra ukraińskiego studia Forgwares zadebiutuje 11 kwietnia 2023 roku na PC, obu generacjach PlayStation i Xbox oraz Switchu. Jest też nowy zwiastun.

Gra początkowo miała zadebiutować na przełomie lutego i marca, ale Frogwares było zmuszone przesunąć premierę o kilka tygodni ze względu na trudności wywołane przez rosyjską inwazję. Obieranie na cel sieci elektrycznych powodowało, że deweloperzy musieli co rusz przemieszczać się między biurem a własnymi domami - w zależności od tego, gdzie akurat był prąd.

Sherlock Holmes The Awakened to remake gry pod takim samym tytułem wydanej w 2006 roku. Produkcja łączy opowieść o znanym detektywie z lovecraftowskim światem Cthulhu i przedstawia pierwszą wspólną sprawę Holmesa i jego wspólnika Watsona.

Produkcja powstała na silniku Unreal Engine 4, a twórcy zadbali o nową opowieść, mechaniki i łamigłówki, zachowując mroczny klimat oryginału. Tytuł sfinansowano ze zbiórki funduszy na Kickstarterze.

Mieliśmy już okazję zagrać w The Awakened. Nasz redakcyjny kolega Tomek stwierdził, że jest to tytuł obowiązkowy dla wszystkich miłośników detektywistycznych łamigłówek.

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze