Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sherlock Holmes The Awakened zalicza drobne opóźnienie

Przez nasilenie rosyjskiej agresji.

Twórcy poinformowali o opóźnieniu premiery remake’u Sherlock Holmes The Awakened. Lovecraftowa przygodówka trafi na rynek w okolicach kwietnia 2023 roku.

Według oryginalnego planu produkcja miała zadebiutować na przestrzeni lutego i marca, studio Frogwares potrzebuje jednak odrobinę więcej czasu na dokończenie prac.

Jak dowiadujemy się z krótkiego materiału opublikowanego przez twórców, odsunięcie premiery wynikło z nasilenia rosyjskiej agresji. Część zespołu działająca z Ukrainy musi mierzyć się z narastającymi atakami na ludność cywilną i infrastrukturę energetyczną. Jak łatwo się domyślić, regularne przerwy w dostawach prądu nie pomagają w rozwijaniu projektu, decyzja nie powinna więc dziwić.

Nowy Sherlock Holmes The Awakened to remake oryginału z 2006 roku, tworzony na silniku Unreal Engine 4. Grę rozbudowano o nową opowieść, mechaniki i łamigłówki, a całość utrzymano w mrocznym klimacie opowieści H.P Lovecrafta. Zmian doczekała się oczywiście szata graficzna oraz modele postaci i lokacji.

Warto zaznaczyć, że tytuł sfinansowano ze zbiórki funduszy na Kickstarterze. Projekt ukraińskiego studia zebrał ostatecznie ponad 250 tysięcy euro, choć pierwotny cel wynosił zaledwie 70 tysięcy.

Na sam koniec przypomnijmy, że Remake Sherlock Holmes The Awakened zmierza na PC oraz konsolę PlayStation 4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, a także Nintendo Switch.

Read this next