Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Serwery EverQuest Landmark działają tylko do 21 lutego

Gra anulowana.

Prace nad sieciowym EverQuest Next wstrzymano w marcu ubiegłego roku. Teraz podobny los spotkał EverQuest Landmark - serwery tej produkcji będą aktywne już tylko do lutego.

„Z ciężkim sercem piszemy dzisiaj, by poinformować Was, że po dokładnej analizie zdecydowaliśmy się zamknąć serwery Landmark w dniu 21 lutego” - napisano na oficjalnej stronie.

Jest zamkowo

Do tego czasu możemy jeszcze grać i budować, ale już bez wydawania pieniędzy we wbudowanym sklepie czy wystawiania własnych konstrukcji na sprzedaż. W lutym działalność zakończą także oficjalne forum dyskusyjne i inne konta w serwisach społecznościowych.

EverQuest Next i EverQuest Landmark były początkowo ściśle powiązane. Ten drugi tytuł jest wariacją na temat Minecrafta, umożliwiając budowę dowolnych struktur. Początkowo produkcja miała współpracować z właśnie z Next, służąc do tworzenia obiektów do tego MMO.

Next nigdy się nie ukazało, więc Landmark zaczęło funkcjonować samodzielnie. Po anulowaniu tej pierwszej gry sens istnienia produkcji wygasł - podobnie, jak i zainteresowanie graczy.

„Wygląd był inspirowany wokselowym światem EverQuest Next, jednak projekt ewoluował, stając się osobną grą i zyskując własną tożsamość” - napisano wtedy.

Odpowiedzialne za prace studio Daybreak Game Company (dawne Sony Online Entertainment) skupi się teraz zapewne głównie na szalenie popularnych H1Z1: King of the Kill i H1Z1: Just Survive, dostępnych w programie Early Access na Steamie.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze