Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Serial Ty (You), sezon 5 - czy powstanie, kiedy premiera

Co wiemy o kontynuacji.

„Ty” (ang. „You”) to jeden z najpopularniejszych seriali Netflixa. Historia seryjnego mordercy Joego Golbderga doczekała się już czterech sezonów. W tym miejscu zbieramy wszystkie informacje o potencjalnym 5. sezonie serialu.

UWAGA NA SPOILERY: Jak wskazuje tytuł strony, zamieszczamy tutaj informacje o fabularnych szczegółach serialu. Jeśli nie chcesz ich poznać, opuść stronę lub wróć tu w przyszłości. Możesz też przejść do działu filmy i seriale lub na stronę główną serwisu i przeczytać codzienną dawkę informacji ze świata gier, seriali i filmów.

Choć Netflix jeszcze nie potwierdził oficjalnie powstania 5. sezony „Ty”, to wysoka oglądalność i słowa showrunnerki Sary Gamble pozwalają wierzyć, że kontynuacja się ukaże. W wywiadzie dla The Hollywood Reporter Gamble wspomniała, że ma już pomysł na 5. sezon. Jednocześnie podkreśla, że nie chciałaby ciągnąć tej historii w nieskończoność.

Odtwórca Głównej roli też nie chce, aby postać ta zmęczyła ludzi, o czym wspomina w podcaście „Hapy Sad Confused”. Wyznaje tam również, że podpisał kontrakt na 6 lat. Oznaczałoby to, że musiałby wystąpić w przynajmniej jeszcze jednym sezonie.

Samo zakończenie 4. sezonu wskazuje, że twórcy nie zamierzają jeszcze kończyć historii Joego. Powrót do Nowego Jorku pod swoim dawnym nazwiskiem, u bogu niezwykle zamożnej i wpływowej Kate, to ciekawy punkt wyjścia dla fabuły. Joemu ponownie wszystko uszło na sucho, lecz Sara Gamble przyznaje, że chciałaby zakończyć jego historię jakąś formą sprawiedliwości.

Historia Joego i Kate może rozwinąć się i skończyć w 5. sezonie

Do obsady, oprócz Penna Badgleya, powróci najprawdopodobniej grająca Kate Charlotte Ritchie. Wzorem poprzednich sezonów, najpewniej poznamy wielu nowych bohaterów, których historia zamknie się w obrębie jednego sezonu. Ulokowanie akcji w Nowym Jorku może też oznaczać powrót dawno niewidzianych postaci z początków serialu.

Kiedy więc moglibyśmy spodziewać się premiery 5. sezonu? Na tę chwilę możemy wnioskować wyłącznie w oparciu o przerwy między poprzednimi sezonami. Zazwyczaj wynosiły one nieco ponad rok, a w przypadku sezonu 2. i 3. - prawie 2 lata. Najprawdopodobniej więc premiera będzie miała miejsce w 2. połowie 2024 roku. Możliwe, że Netflix ponownie zdecyduje się na podzielenie sezonu na dwie części.


Więcej o serialu Ty:
O autorze

Michał Angutek

Współpracownik

Komentarze