Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sequel kultowej platformówki wypadł „mieszanie” na Steamie

Mamy flashbacki.

Po serii opóźnień, w końcu się udało. Flashback 2 zadebiutowało na PC i konsolach obu generacji, ale oceny - przynajmniej na Steamie - są obecnie „mieszane”.

Sequel (zapominając o grze Ubisoftu z 2013 roku) od Paula Cuisseta - twórcy kultowego oryginału - zapowiedziano w maju 2021 roku. Tytuł nadal stawia na kamerę z boku, ale już w trzech wymiarach, przypominając nieco nieodżałowane Shadow Complex.

Powraca także główny bohater, Conrad B. Hart. Ten ponownie musia ratować cywilizację przed zmiennokształtnymi kosmitami. Pierwowzór od studia Delphine ukazał się w 1992 roku. Deweloperzy bazowali i rozwijali wtedy pomysły z równie legendarnej platformówki Another World.

Wyszło mieszanie. W recenzjach użytkowników na Steamie można znaleźć na przykład powtarzające się narzekania na fatalną optymalizację, co zapewne jest próbą sprostania dzisiejszym trendom. Są też problemy z celowaniem, zapisami rozgrywki, słabe animacje, brak ustawień DLSS i tak dalej.

Wydaje się, że to jednak kwestie, które uda się naprawić w przyszłości. „Ja osobiście jestem bardzo zadowolony z Flashback 2” - czytamy w nieco bardziej pozytywnej opinii. „Jeśli nie patrzeć przez pryzmat przyszłości, to trzeba przyznać, że (pomijając 3D) gra jest zrobiony tak, jak część pierwsza. Jest dość liniowa i prosta. Twierdzenie, że jest zupełnie inna i gorsza jest błędne. Dla bezpieczeństwa można poczekać 2-4 tygodnie”.

Wydaje się, że jeśli tak brzmi jednak z najbardziej optymistycznych recenzji, to zapewne mogło pójść nieco lepiej.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Flashback 2

PC

Related topics
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze