Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Flashback 2 ma datę premiery. Kultowa przygodówka powróci jesienią

Ponad 30 lat po premierze oryginału.

Doczekaliśmy się konkretnej daty premiery Flashback 2 - sequela kultowej przygodówki w klimatach sci-fi. Tytuł ukaże się 16 listopada na PC, Nintendo Switch oraz konsolach PlayStation i Xbox obu generacji.

Co prawda miesiąc premiery był już znany od jakiegoś czasu, ale biorąc pod uwagę wcześniejsze opóźnienia, wciąż można było mieć wątpliwości. Teraz otrzymaliśmy jednak potwierdzenie, a wraz z nim nowy fragment gameplayu, pozwalający przyjrzeć się bliżej lokacji New Washington.

W ramach przypomnienia, pierwsza część z 1992 roku rozgrywała się w odległej przyszłości, gdzie agent Conrad B. Hart odkrył spisek zmiennokształtnych kosmitów. Nie mogło być zbyt łatwo, więc szybko został pojmany i stracił pamięć.

Dwójka podąży podobnym schematem. Conrad B. Hart raz jeszcze wkroczy do akcji, by ratować cywilizację przed kosmitami. Powróci także chakterystyczna kamera „z boku”, choć w usprawnionym, trójwymiarowym wydaniu, dzięki któremu gracz będzie mógł wykazać się większą kreatywnością w eksploracji dystopijnego świata.

Co prawdopodobnie najbardziej istotne, w produkcje nowej części zaangażował się sam Paul Cuisset, a więc twórca opisywanego wcześniej oryginału. Po drodze tytuł doczekał się jeszcze oficjalnego remake'a w 2013 roku. Nie tylko usprawniono w nim oprawę audiowizualną, ale dodano też masę przerywników filmowych na bazie oryginalnych cutscenek.

Po zwycięstwie nad Master Brain w pierwszej części, Conrad i jego sojusznicy ponownie stają naprzeciw kosmitom, którzy zagrażają wszystkim cywilizacjom. Co więcej, Ian - przyjaciel bohatera - który ma odpowiedzi na wiele pytań, został właśnie porwany na oczach Conrada. Podstęp kosmitów? Ale w jakim celu? Musisz się tego dowiedzieć” - czytamy w opisie gry.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Flashback 2

PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.
Komentarze